بستن
تاریخچه جستجو

   فیلترشکن شما روشن است. برای استفاده بهتر از فیلیمو و تماشای رایگان با اینترنت ایرانسل، رایتل و مبین‌نت، فیلترشکن خود را خاموش و صفحه را از اول باز کنید.

    فیلم دعوت

   فیلم دعوت

   5.2 /10
   مناسب برای بالای 18 سال
   کارگردان: ابراهیم حاتمی کیا
   یک ساعت و ۳۵ دقیقه - محصول ایران - ۱۳۸۷ - کیفیت HD
   دانلود

   سایر عوامل فیلم دعوت

   نقد‌های فیلم دعوت

   • یادداشت حاتمی کیا برای فیلم دعوت | بسیار خرسندم که مردم قصه ریحانه را می بینند

    تک اپیزود حذف شده فیلم سینمایی دعوت به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا منتشر می شود. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.

   • دعوت

    نیمه دوم دهه هشتاد و همزمان با ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، ابراهیم حاتمی کیا از نظر فیلمسازی و همچنین جهت گیری، روند متفاوتی را در پیش گرفت. حاتمی کیا در دهه هفتاد نگاهی انتقادی به جریان سازندگی داشت و مهمترین آثارش را در نقد همین جریان نیست. اما رفته رفته به جریان اصلاحات نزدیکی بیشتری پیدا کرد. اختلافات پیش آمده بر سر موج مرده و بعد هم توقیف به رنگ ارغوان در دولت اصلاحات، چیزی به جز سرگشتگی برای حاتمی کیا به همراه نداشت؛ به ویژه که به نام پدر نیز همزمان با تغییرات سیاسی روز و احیای جریان های تندرو، نگاهی نسبتا منتقدانه به تندروی های سیاسی و دستاورد آن برای نسل های بعدی داشت.

    نهایتا کار به جایی رسید که در آن سال ها حاتمی کیا به سراغ دو پروژه متفاوت و دور از سینمای همیشگی خودش رفت: سریال حلقه سبز و فیلم دعوت؛ دو اثر دور از جنگ، دعواهای سیاسی و بحث های روز و متکی بر احساسات و با رویکردی آشتی جویانه.

    حاتمی کیا در دعوت به سراغ موضوع سقط جنین رفت، با چیستا یثربی برای نگارش فیلمنامه همکاری کرد و ستارگان جوانی را برای ایفای نقش های فیلم انتخاب کرد. برخلاف اکثر فیلم های اجتماعی تند و ملتهب دهه هفتاد، دعوت بحث سقط جنین را از منظر یک معضل اجتماعی و با نگاهی نقادانه دنبال نمی کند. آنچه که امروز شاید محافظه کارانه به نظر برسد، در فیلم حاتمی کیا بیشتر نوعی از اخلاق گرایی و مصلحت اندیشی در ستایش زندگی است.

    دعوت در قالبی اپیزودیک، داستان چند زن با وضعیت و خاستگاه های اجتماعی متفاوت را روایت می کند که همگی گرفتار یک بحران مشترک و درصدد یافتن پاسخی برای آن هستند. کیفیت و قدرت اپیزودها به یک اندازه نیست و در نتیجه مخاطبان به کلیت اثر واکنش های متفاوتی خواهند داشت. تماشای دوباره دعوت از چند جهت می تواند جالب باشد؛ هم خود حاتمی کیا که بعد از این فیلم متفاوت دوباره تبدیل شد به همان سینماگر واکنشی و متاثر از سیاست های روز و هم خود موضوع فیلم که الان با گذشت بیش از یک دهه نظرات و تحلیل های اجتماعی پیرامون کار کاملا تغییر کرده است.

   دیدگاه‌های فیلم دعوت

   • فیلیمو ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
    _spoil :no__

    ما دیدگاهت را به تیم ساخت و انتخاب فیلم و سریال ها، مستقیما منتقل می کنیم.

  • لوگوفیلیمو
   فیلیموتور فیلیموتور​، یه گشت‌وگذار جذاب!

   چند ثانیه از هر فیلم و سریال رو برش زدیم. ​​بگرد و علاقه‌ت رو پیدا کن.

   برای شروع تور، رو به بالا بکشید.
   فیلیموتور

   همه تورهای مربوط به این فیلم را تماشا کردید.

   باز هم تور داریم؟