بستن
تاریخچه جستجو
   فیلتر
   فیلم و سریال: همه
   فقط HD

   برلین منفی هفت Berlin -7

   76 % (337)
   مناسب برای بالای 17 سال
   کارگردان: رامتین لوافی
   یک ساعت و 36 دقیقه - خانوادگی - اجتماعی - محصول آلمان - 1392 - دوبله شده - کیفیت HD

   بازیگران فیلم برلین منفی هفت

   سایر عوامل فیلم برلین منفی هفت

   نقد‌های فیلم برلین منفی هفت

   • در منظوم نقد کامل فیلم برلین منفی۷ را بخوانید

    «برلین منفی۷» ساخته رامتین لوافی است که نمی دانیم باید گفت ساخته اول کارگردان است یا ساخته دوم او اما به هرحال درونمایه ای ضد جنگ دارد. داستان فیلم درباره مهاجرت تعدادی از انسان ها به منطقه ای امن که در فیلم آلمان است به نمایش گذاشته می شود. آدم هایی که هریک به دنبال امید وآمال هایشان به سراغ تجربه زندگی تازه ای هستند.
    داستان حول محور یک خانواده کوچک عراقی است. این خانواده از تبعات جنگ دچار آسیب شدند و پدر خانواده برای این که بتواند از وضعیت اسفبار جنگ رهایی یابد محل دیگری را برای زندگی انتخاب می کند و سختی های رسیدن به این محل را به جان می خرد.
    متاسفانه در این فیلم ما به شخصیت های اصلی و فرعی داستان به حدی که بتوانیم آنها را بشناسیم و از نیاتشان آگاه شویم نزدیک نمی شویم بیشتر به نظر می رسدفیلم نگاهی مستندگونه به مسئله مهاجرت و سختی های حضور در هایم و مشکلات تقابل فرهنگی دارد و شاید به همین دلیل است که فیلمساز نیاز ندیده تا به درستی به شخصیت ها نزدیک شود و تنها برشی از زندگی آنها را به تصویر می کشد تا مشقات مهاجرت را به بیننده القاء کند.

   • برلین منفی هفت اثری متفاوت از لوافی پور به شمار می آید که هر چند دومین ساخته او است اما از آن به عنوان نخستین ساخته وی یاد می شود!
    فیلم، ریتمی کند و غیر قابل باور دارد که به همراه سردی و خاموشی بر تمامی اجزای فیلم اثر گذاشته است. بازی‏ها بی رمق و سرد هستند و داستان نیز با اینکه دست مایه خوبی برای روایتی هیجان انگیز و پر کشش دارد تا پایان بر رویکرد خنثای خود اصرار دارد.
    حتی نگرش ضد جنگ فیلمساز نیز به گونه ای است خنثی روایت می‏شود؛ در حالیکه در جنگی ظالمانه و نابرابر، سردی و خاموشی تا این حد خود نوعی پذیرش فضای جنگ و ستم است.
    اما فیلم در عین آرامش و فضای سرد و شکننده اش، ساختاری کوبنده و ویرانگر دارد. عاطف و خانواده اش در فیلم بیش از آنکه تصویری از دردهای یک خانواده از هم پاشیده در جنگ را روایت کنند تصویر خانواده ای را روایت می کنند که دچار آسیب در روابط فردی و ارتباط متقابل هستند. عاطف مردی درون‏گرا و عصبی است که حتی توان برقراری ارتباط درست با دخترش را نیز ندارد. از این رو کودک خرد سال عاطف دنیای قفل شده و سکوت ویرانگر او را تصویر می‏کند؛ سکوتی که در پایان داستان وقتی شاهد بارش سپیدی بر زندگی تیره او هستیم از زبان کودک فریاد می شود و او را به گفتن وا می دارد. اما نکته انجاست که این سپیدی پس از پذیرش پناهندگی آنها و آزادی عاطف از زندان آغاز می شود؛ آزادی ای که به کمک یک پزشک آلمانی برای یک خانواده عرب عراقی حاصل شده است!
    رویهمرفته فیلم از ساختاری استاندارد برخوردار است اما همچنان مشکل قصه گویی و جذاب بودن در آثار ایرانی، مشکل عمده فیلمسازی ماست.نکته دیگری که در این فیلم حائز اهمیت است، حضور دختر جوان عاطف است که به خاطر مشکلات وی، به خانواده اش پناهندگی داده می شود. دختر به محض ورودش به برلین خود را می بازد و با پدرش شروع به مخالفت و ناسازگاری می کند. در ادامه دختر برای نزدیک شدن به پسری از پناهندگان، حجاب خود را بر می دارد و با این کار، فرهنگ و ارزش های خود را در جامعه و زندگی جدیدش نا کارآمد می‏بیند. تأکید بر این صحنه در جایی است که دختر به پزشک آلمانی می گوید برای دختری با مشکلات او جایی برای زندگی در کشورش نیست. دختری که باید نماد فرهنگ و زایش ارزش‏های یک جامعه باشد براحتی فرهنگ خود را عقیم می بیند و مسحور شده، به دنیا و آواهای آدم‏هایی غیر از خانواده و فرهنگ خود چشم می دوزد تا آنجا که از برادر زبان بسته خود نیز خسته و گریزان است و سرانجام راه رستگاری را در رفتن به سوی فرهنگ و هویتی جدید می بیند.
    به عنوان هنرمندی از دیار درد و رنج و کسی که تجربه جنگ را با خود داشته است جای این سؤال از کارگردان اثر باقی می ماند که چرا همواره این وادادگی و رها شدن در فرهنگ غیر خودی، دغدغه ای است که باید به هر شیوه در آثارمان به آن بپردازیم؟
    www.islamicartz.com

   دیدگاه‌های برلین منفی هفت

   • u
    امیررضا شریفی ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
    _spoil :yes__
    این دیدگاه داستان فیلم را لو می‌دهد,

    عالی بود

   • u
    عبدالله ۷ خرداد ۱۳۹۷
    _spoil :no__

    چرا این فیلم رو نمیشه دید.بعد از هر یکی دودقیقه قطع میشه

   • u
    منصور کاظمی ۳ خرداد ۱۳۹۷
    _spoil :no__

    فیلم خوبی بود با توجه به موضوع انتخاب شده

   • u
    u_3799804 ۱۰ فروردین ۱۳۹۷
    _spoil :no__

    داستان خوب..ریتم کند

   • u
    u_2310360 ۵ مهر ۱۳۹۶
    _spoil :no__

    عالی

   • a
    ali_dahimi ۲۱ تیر ۱۳۹۶
    _spoil :no__

    شبیهه به رمان هس. اروم. بدک نیست

   • u
    u_2163074 ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
    _spoil :no__

    خیلی فیلمی عالی و داستانب زیبا است

   بیش از 1800
   فیلم، سریال و انیمیشن از سینمای ایران و جهان
   برای استفاده از همه امکانات فیلیمو ابتدا باید وارد شوید.