بستن
تاریخچه جستجو
   فیلتر
   همه
   همه
   اکشن
   تاریخی | مذهبی
   عاشقانه
   خانوادگی
   مستند
   کمدی
   انیمیشن
   فیلم تئاتر
   علمی تخیلی
   وحشت
   تاک شو
   فیلم کوتاه
   دوبله ترکی
   کنسرت
   فقط HD
   مرتب‌سازی بر اساس
   زبان فیلم
   کشور سازنده

   پل جاسوس ها Bridges of spies

   IMDB 7.6/10
   کارگردان: Steven Spielberg
   %86
   1305 رای ثبت شده
   این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید. لیست فیلم‌های نشان شده شما

   بازیگران فیلم پل جاسوس ها

   سایر عوامل فیلم پل جاسوس ها

   نقد های فیلم پل جاسوس ها

   • با وجود نام هایی همچون اسپیلبرگ، هنکس و برادران کوئن به سختی می توان در مقابل پروژه-ای مانند «پل جاسوس ها» (Bridge of Spies) هیجان زده نشد. با وجود این، گرچه این محصول استادانه به شدت جذاب است، در برآورده ساختن انتظارات خیلی بزرگ در می ماند. «پل جاسوس ها» ارزش دیدن را دارد، اما از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۵ نیست. اگر بخواهیم این فیلم را با سایر آثار این کارگردان مقایسه کنیم، «پل جاسوس ها» در ردۀ کارهای «کم اهمیت» او قرار میگیرد.
    بخشی از مشکل شاید فیلمنامۀ بی در و پیکر فیلم باشد که به جای ورود مستقیم به قلمرو جان لوکاره ترجیح می دهد با نمایش صحنه¬های دادگاه شروع کند. المان جاسوس نقطه قوت فیلم است، اما «پل جاسوس ها» توانش را ندارد که با برخی از بهترین فیلم های هیجانی مربوط به جنگ سرد، که چه قبل و چه بعد از فروریختن دیوار برلین ساخته شده اند، رقابت کند. باید اعتراف کرد که جنبۀ «بر اساس داستان واقعی» فیلم دست و پای فیلمنامه نویسان را بسته است، اما در همراهی با اسپیلبرگ آن ها به نوعی نتوانسته اند حس قدرتمند تنگناترسی را منتقل کنند که وجه مشخصۀ تقریباً تمام فیلم های ساخته شده در شرایط برلینِ دوران جنگ سرد است. جزئیات این دوره بی عیب و نقص از کار درآمده اند اما حال و هوای فیلم به طرز غافلگیر کننده¬ای بی روح است.
    داستان در بروکلین نیویورک شروع می شود. دهۀ ۱۹۵۰ است و مقامات آمریکایی رودلف ایبل (مارک رایلنس) را که مظنون به جاسوسی برای شوروی است، دستگیر کرده اند. دولت که می خواهد این فرد از بهترین وکیل برخوردار باشد، از جیمز دوناوان (تام هنکس) می خواهد تا از ایبل دفاع کند. گرچه دوناوان در ابتدا تمایلی به انجام این کار ندارد اما بعد از ملاقات با موکل احتمالی اش به این کار دلگرم می شود. هرچند دفاع دوناوان منجر به برائت ایبل نمی شود، اما او را از حکم اعدام می رهاند. با این حال، دفاع پر سر و صدای او از یک مجرم ضد آمریکایی موجب نفرت هموطنان دوناوان از وی می شود.
    در یک خط داستانی موازی، «پل جاسوس ها» گری پاورز، خلبان سیا (با بازی اوستین استول)، را معرفی می کند که هدایت یک هواپیمای جاسوسی آمریکایی را در عملیاتی بر فراز خاک شوروی بر عهده دارد. به او اکیداً دستور داده شده است در صورتی که هواپیما در معرض خطر سقوط و افتادن به دست نیروهای دشمن قرار گرفت، هواپیما را منهدم کند. همچنین دستور دارد که تحت برخی شرایط خاص به زندگی خود نیز پایان دهد. او در هر دو مورد ناکام و اسیر دست نیروهای شوروی می شود. سیا که از افشای اطلاعات فوق محرمانۀ پاورز نگران است، از دوناوان می خواهد که اقدامات لازم جهت تبادل زندانیان، یعنی پاورز در ازای ایبل، را انجام دهد. این امر مستلزم این است که این وکیل، که سرما خورده است، به برلین برود و با مقامات کاگ ب و آلمان شرقی، در شرایطی که بهترین توصیف برایش «خطرناک» است، دیدار کند.
    گرچه برادران کوئن در نگارش فیلمنامه همکاری داشته اند، با فیلمنامه¬ای به شدت سرراست روبرو هستیم که بهرۀ کمی از آن حس غیرعادی فیلم های معمول در آثار این دو برادر برندۀ اسکار دارد. شوخ طبعی عجیب و غریب آن ها در برخی از دیالوگ های هنکس دیده می شود (به پاسخ هنکس به مأمور سیا وقتی که در باجۀ تلفن هست دقت کنید) اما محصول نهایی ظاهراً دستپخت قلم مت چارمن است. بازسازی برلین سال ۱۹۶۰ توسط اسپیلبرگ نمونه است، اما در برخی موارد رویکردش به شدت ناشیانه می شود. به خصوص، به جای پرداختن به جزئیات ترجیح می دهد که از روشی گُل درشت برای ایجاد تباین بین آنچه بیرون از پنجره¬های قطار، هنگام رفتن به برلین و نیویورک، رخ می دهد استفاده کند. این لغزشی است کوچک اما بدجوری توی ذوق می زند.
    در «پل جاسوس ها» روی جنبه¬های جاسوسی به خوبی کار شده است، اگرچه شرایط دوناوان به وخامت شرایطی نیست که در سایر فیلم های هیجانی دوران جنگ سرد واقع در برلین به دیدن شان عادت کرده ایم. در فیلم تنش وجود دارد اما اختناق آور نیست. حتی وقتی که دوناوان زندانی می شود، باز هم باور نمی کنیم که موقعیتش ممکن است خطرناک باشد. چون اصلاً مهم نیست که دولت آمریکا چگونه تکذیب می کند که او عامل آن ها نیست، بلکه این مهم است که او دارد با قوانین بازی می کند و طرف مقابل هم به اندازه او به این قوانین متعهد است. در پایان باید گفت که «پل جاسوس ها» بیشتر درباره مسائل فنی اجرایی شدن یک قرار است تا دربارۀ خزیدن بپّاها در سایه و ناپدید شدن افراد در شب.
    تام هنکس در این نوع نقش ها بزرگ شده است. کهنه کاری است که بدبینی و ایدئالیسم به یک اندازه او را تغذیه می کنند. او مرد خوبی است که می داند خوب بودن ممکن است اهمیت چندانی نداشته باشد. ایمی اسمارت (در نقش همسر دوناوان) و سباستین کخ (در نقش وکیل اهل آلمان شرقی که درگیر مذاکرات می شود) خیلی قدرتمند ظاهر شده اند. اما کسی که از همه بیشتر جلوه می کند مارک رایلنس است که بازی اش در نقش ایبل فروتن و بردبار توجه بیننده را جلب می کند. بازی آرام او از بازی تام هنکس و دیگران پیشی می گیرد.
    شاید یک فیلمنامۀ منسجم تر می توانست به فیلمی شُسته رُفته تر و میخکوب کننده تر منجر شود. شاید تلاش برای روایت کل داستان از اولین تا آخرین اقدامات دوناوان منجر به قوسی شده است که جمع و جور کردنش دشوار افتاده است. «پل جاسوس ها» نوعی یادآوری جالب نیمه پاییزی از دورانی است که هر روز بیش از روز قبل از شیشه های دودی نوستالژی دیده می شود. با این حال، علیرغم عقبۀ سازندگان این فیلم، موفقیت این فیلم به عنوان یکی از بهترین های فصل واقعاً غافلگیرکننده خواهد بود.
    منبع: نقد فارسی

   دیدگاه های فیلم پل جاسوس ها

   • u
    حمیدرضا ۱۱ اسفند ۱۳۹۶
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    وقتی زدین دوبلله آدم انتظار داره . وقتی اسم تام هنکس میاد. پشت بندش اسم منوچهر والی زاده هم باید بیاد برای دوبله فیلم . کسی که استعداد گویندگی و دوبلاژو نداره نباید فیلم به این مهمی رو دوبله کنه ..... انتضار نداشتم ازت فیلیمو ... آدمو مجبور میکنین بره نسخه اصلی فیلمو ببینه .... زنده باد نسل طلایی دوبلاژ ایران ... به افتخارشون لایک کن
   • R
    رامین نعمتی ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    کاش یه قابلیت میذاشتید که بشه بین صدای اصلی فیلم و دوبله انتخاب کرد ، وقتی تام هنکس هست باید دوبلورش کسی باشه مثل آقای والی زاده نه شخصی که نه استعداد داره و نه صدا
   • s
    rahaaa ۳۰ آبان ۱۳۹۷
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    چرا فیلم به این قشنگی با همچین دوبله ای باید خراب بشه؟🙄
   • u
    حمید شیبانی ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی بود
   • u
    محمد صفا ۲۲ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فیلم قشنگی بود فقط دوبله صدای تام هنکس جالب نبود
   • u
    raminbelghand ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی بود
   • u
    محسن ۶ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فیلم فوق العاده ای بود. مثل همیشه، انتظار دیگه ای هم از اسپیلبرگ نمی رفت.
   • u
    Pir18631863 ۲ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فیلم بسیار عالی ارزش داره بارها دیدنش
   • u
    .. ۱۷ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    اینقدر فیلم خوبی بود که با این دوبله بد خراب نشد
   • u
    mohammad best ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    قشنگ بود
   • u
    limoo447 ۹ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    والی زاده
   • u
    delaram ۶ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    باز هم شاهکاری دیگر از اسپیلبرگ ....دیدنی و عالی
   • u
    Pir18631863 ۱۱ فروردین ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فیلم پخش نمیشه لطفا رسیدگی كنید
   • u
    miladsarab5000 ۲۵ دی ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    درسته صدای دوبلور تام هنکس خوب نبود ولی یه مقدار که بگذره گوش عادت میکنه.پس ببینید این فیلمو که عالیه
   • u
    u_4348314 ۱۹ دی ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    چه دوبله افتضاحی واقعا ناامید کننده بود... انگار یه چند تا ربات دوبلش کردن
   • u
    u_5232597 ۲۴ آذر ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    دوبلتون حرف نداره مثله برنامه کودک پسر شجاع بود
   • u
    صادرات ۹ آذر ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    این صدای کیه ابرو واسه هنکس نزاشته انگار داره انشا میخونه
   • u
    u_3577900 ۸ آذر ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    دوبله خیلی مصخره بود
   • s
    rahaaa ۳۰ آبان ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    چرا فیلم به این قشنگی با همچین دوبله ای باید خراب بشه؟🙄
   • u
    09121347168 ۳۰ آبان ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    دوبله خیلی بد بود
   • e
    EHSAN ۵ آبان ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    واقعا فیلم قشنگی بود.دوبلر اصلی آقای تام هنکس واقعا عالی هست اما من معتقد هستم باید به دوبلرهای جوان هم بها داد.البته بهتر بود دوبلر بهتری برای این شخصیت انتخاب میشد.من که اوایل فیلم زمانی که صدای دوبلر آقای تام هنکس رو شنیدم یکم منصرف شدم فیلم رو ببینم اما تصمیم گرفتم صبر کنم و فیلمرو ببینم.فیلم جالبی بود.
   • u
    جلال طالبی ۱۸ مهر ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    فیلیمو جان حالا که دوبله سطح پایین میذاری ، زیر نویس هم بذار ، دوبله بد شما باعث نیشه فیلمو نبینیم و گوگل کنیم ببینیمش . خیلی ها هم نظر من هستن . یه فکری بکنین براش
   • u
    meraj nadrpoor ۱۰ مهر ۱۳۹۷
    _spoil :no__
    این دوبله افتضاح یعنی كسی كه جای تام صحبت میكنه باید از دوبله خدا حافظی كنه بی روح سرد متاسفم
   وب اپلیکیشن فیلیمو را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.
   • برای نصب اپلیکیشن فیلیمو سایت فیلیمو را روی مرورگر سافاری باز کنید.
   • 1- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
   • 2- منوی بازشده را به چپ بکشید و گزینه "Add to home screen" را انتخاب کنید.
   • 3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی "Add" یا "save" کلیک کنید.
   باشه
   از نوار پایین مراحل را شروع کنید!
   بیش از 1800
   فیلم، سریال و انیمیشن از سینمای ایران و جهان
   برای استفاده از همه امکانات فیلیمو ابتدا باید وارد شوید.