فیلتر و دسته‌بندی

دایناسور خوب The Good Dinosaur

IMDB 6.7/10
کارگردان: پیتر سوهن Peter Sohn

درباره فیلمفیلم دایناسور خوب به کارگردانی پیتر سوهن Peter Sohn در سال 2015 ساخته شده است. این فیلم محصول کشور آمریکا و در ژانر انیمیشن و کمدی می‌باشد. در فیلم دایناسور خوب ریموند اوچوآ، جک برایت و سام الیوت به هنرمندی پرداخته‌اند. داستان فیلمسفر یک جنگاور به درون دنیای دایناسورهاو روبرو شدن با ماجرایی که تاکنون برای او رقم نخورده است و...

%90.2
2723 رای ثبت شده
این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید. لیست فیلم‌های نشان شده شما
دانلود
ورود و تماشا
حجم اینترنت 100% رایگان
حجم اینترنت نیم بها
 • همراه‌اول
 • ایرانسل
 • شاتل
 • رایتل

پیش نمایش، تصاویر و برش هایی از فیلم

سایر عوامل فیلم دایناسور خوب

نقد های فیلم دایناسور خوب

 • گرچه «دایناسور خوب»(The Good Dinosaur) یک فیلم خانوادگی مناسب است، فاقد ویژگی هایی است که در بسیاری از آثار کلاسیک قبلی پیکسار دیده می شدند. این فیلم، که بیشتر یک اثر انیمیشن قابل تأمل است تا فیلمی برای پر کردن خلاً آخر پاییز سینما، دارای جاذبه های کافی برای جذب هم کودکان و هم والدین شان است اما در عین حال قادر به ایجاد عمق و غنای تِماتیکی که در آثاری چون «داستان اسباب بازی های ۳»(Toy Story 3)، شگفت انگیزان(The Incredibles)، و «وال ای»(WALL-E) دیده می شدند نیست. در آن حد، «دایناسور خوب»، ناامید کننده است، هر چند بیشتر بینندگانی که برای تماشای این فیلم ۱۰ دلار می دهند بعید است که بابت این مبلغ پشیمان شوند.
  ساخت «دایناسور خوب» با مشکلاتی همراه بوده است و این ممکن است علت اصلی مشکلاتی باشد که هنگام تماشای فیلم دیده می شوند. ساخت این فیلم تقریباً شش سال طول کشیده و دو سال قبل تقریباً به صورت کامل با داستان جدیدی کاملاً بازسازی شد، یعنی کنار گذاشتن کارگردان و بیشتر صداپیشه های اصلی فیلم، و «بازتعریف» پروژه. اگرچه دیزنی ادعا می کند که از نتیجه نهایی «بسیار راضی» است، خط داستانی پرپیچ و خم «دایناسور خوب» علائم آنچه بر سر این استودیو آمده است را نشان می دهد.
  فیلم تنوعی از ژانرهای به هم وصله پینه شده را نشان می دهد. صحنه های ابتدایی یادآور تِم ها و لحظاتی از «شیرشاه»( The Lion King) و «کتاب جنگل»( The Jungle Book) هستند. بخش اعظمی از زمان فیلم حاوی یک سفر جاده ای با المان های فیلم های رفاقتی است. بخش هایی از نیمه دوم فیلم ادای دینی هستند به ژانر وسترن که با خلاصه ای از سرنخ های موزیکال الهام گرفته از «هفت دلاور»( The Magnificent Seven) و لحن خشک سام الیوت تکمیل می شود. پیام های معمول دیزنی درباره شکیبایی، دوستی و پشتکار اینجا نیز دیده می شوند اما به نظر اجباری هستند و خیلی ناشیانه یکپارچه شده اند.
  سکانس های شروع فیلم سعی می کنند (برای هر کسی که علاقمند است..) عصر حجر- دوران همزیستی مسالمت آمیز انسان ها و دایناسورها در یک دوره- را توضیح دهند. ستاره ای که گفته می شود منجر به منقرض شدن نسل بسیاری از جانوران روی زمین شده است این بار از کنار زمین رد می شود و اجازه می دهد که این جانواران عظیم الجثه به بقای خود بدون مزاحمت تغییر آب و هوای جهان ادامه دهند. چند میلیون سال بعد، دایناسورها به موجودات انسانی شده ای تبدیل شده اند در حالی که انسان ها دوست دارند روی چهار دست و پا راه بروند و مثل سگ ها واق واق کنند. قهرمان فیلم «دایناسور خوب»، آرلو (با صدای ریموند اوکا)، جوان ترین عضو یک خانواده آپاتوساروس (یا برونتوساروس) است- که از یک پدر (جفری رایت)، مادر (فرانسیس مک دورموند) و سه کودک تشکیل شده است. آن ها کشاورز هستند و خود را برای زمستان آماده می کنند. اما آن ها یک مشکل «آفتی» دارند- یک فرزند انسان (که بعداً اسپات نامیده می شود) وارد انبارشان می شود و ذرتشان را می خورد. پدر به آرلو ماموریت می دهد تا شر این مزاحم را کم کند. اما دایناسور جوان نمی تواند خود را راضی به کشتن پسرک کند. یک تعقیب و گریز در می گیرد، وقتی که ارلو و پدرش گرفتار طوفان ناگهانی می شوند، و تراژدی شکل می گیرد. بقیه داستان درباره ارلو و اسپات است که توسط رودخانه به جای پرتی برده می شوند و سفری به سوی خانه را با هم شروع می کنند.
  از نظر بصری، «دایناسور خوب» به برخی از جذاب ترین صحنه های واقع گرایانه ای که در فیلم های انیمیشنی تاکنون دیده ام می تواند بنازد. برخی صحنه ها طوری به نظر می رسند که انگار فیلمسازها کاراکترها/موجودات را در یک فیلم واقعی وارد کرده اند. صحنه های آب- که اغلب در فیلم های انیمیشنی خوب در نمی آیند- بی عیب و نقص هستند. اگر «دایناسور خوب» در قسمت داستانی کم می آورد، اما گامی رو به جلو برای هنرمندان پیکسار به شمار می آید. رئالیسم محیط اطراف باعث می شود که دایناسورها بامزه تر و کارتونی تر از شرایط دیگر در بیایند. این یک انتخاب آگاهانه است برای این که دایناسورهای فوتو-رئالیستی می توانستند برای بچه های خردسال بیش از حد ترسناک از آب در بیایند. به بیان کلی، این که «دنیای ژوراسیک»( Jurassic World) نیست.
  تغییر نقش یک غیرانسان به قهرمان پرحرف داستان و یک انسان ماقبل تاریخ به یک جانور دست آموز در فیلم دیده می شود. اگرچه حرف زدن حیوانات در فیلم های دیزنی استعاره پذیرفته شده ای است، اما تعداد کمی از آن ها مانند آرلو در سخن گفتن ماهر هستند. و اسپات هرگز کلمه ای نمی گوید، گرچه خودش را می خاراند و هر از گاهی زوزه میکشد. متاسفانه، این تبدیل هوشمندانه باعث نمی شود که آرلو یا اسپات جالب تر شوند. آنها همان شخصیتهای ژنریک و کلیشه ای فیلم های کارتونی را دارند.
  ضرباهنگ فیلم، مانند اکثر فیلم های جاده ای بدون توجه به نوع قهرمانها یا مسیری که طی میکنند، غیریکنواخت است. اتفاقات کوچک کش دار هستند و با سِت پیسهای اکشن از هم جدا میشوند. بسیاری از دایناسورهای «محبوب» مانند تی رکسها و ولاسیراپتورها در فیلم دیده میشوند. شاید بهترین لحظه فیلم وقتی باشد که در آن آرلو و اسپات، که به یک زبان حرف نمیزنند، از شکلکها برای ارتباط برقرار کردن استفاده میکنند. در این سکانس شاهد عاطفه و ترحم هستیم- چیزی که بقیه فیلم چندان نمیتواند از آن استفاده کند.
  بچه ها (به خصوص پسربچهها) عاشق دایناسورها هستند. به نظر این جاذبه در خونشان وجود دارد. «دایناسور خوب» تلاشی است برای بهره برداری از این موضوع بدون این که به «پارک ژوراسیک»( Jurassic Park) تبدیل شود. مشکل این است که داستان غیرقطعی فیلم یک تجربه نظری متغیر ایجاد میکند. علیرغم برخی شکستهای اخیر پیکسار، هنوز این توقع وجود دارد که هر چیزی که به اسم آن ساخته میشود باید بهتر از محصولات ساخته شده توسط رقبایش باشد، اما این در مورد «دایناسور خوب» صدق نمیکند. این فیلم را نمیتوان بهتر یا بدتر از «ماداگاسکار»( Madagascar) یا «عصر یخبندان»( Ice Age) نامید. انیمیشن درجه یک این فیلم در خدمت فیلمنامه نه چندان درجه یک آن قرار گرفته است.
  منبع: نقد فارسی

نقد های فیلم دایناسور خوب

 • m mahdisoley ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
  دیدگاه مفید _spoil :no__
  عالی بود من كه بعضی جاهاش گریه كردم
 • u Ali IZAD ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
  دیدگاه مفید _spoil :no__
  چنین انیمیشن هایی با بقیه انیمیشن ها فرق دارند.چون در محتوای فیلمشون سعی در رساندن یک یا چند پیام مهم دارند و این انیمیشن به خوبی توانست این را بگوید که هیچ وقت خودمون رو دست کم نگیریم و به خودمون ایمان داشته باشیم.از فیلمیو متشکرم.
 • u tina ۲۲ تیر ۱۳۹۶
  دیدگاه مفید _spoil :no__
  قشنگ بود
 • u AytAN ۱۲ تیر ۱۳۹۸
  _spoil :no__
  خیلی قشنگ بود من که گریه کردم خیلی کارتون احساسی بود😭
 • u parhamrahmani ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
  _spoil :no__
  عالی
 • u rozita ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
  _spoil :no__
  خیلی بد😠😠😕😕😐😐😮😯
 • u هستی ۵ خرداد ۱۳۹۸
  _spoil :no__
  خیلی دوستش داشتم واقعا عالی ترین فیلم دنیابود
 • u پری_سا ۱ خرداد ۱۳۹۸
  _spoil :no__
  من گریه کردم عالی عالی بود
 • y yasa90 ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
  _spoil :no__
  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
 • m mrym_znd ۸ اسفند ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی عالی خودمون خیلیییییییییییی گریه کردم
 • u sheidaaa ۸ بهمن ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  این انیمیشن تو دسته بندی انیمیشنای فوق العاده زیبا باید گذاشته شه... خیلی بامعنیه! حتما ببینین
 • u u_6713702 ۵ آذر ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  دلنشین و شیرین بود .
 • u علیرضا ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  عالى بود
 • a ali.hi ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  خدایا دارم از گریه میترکم خیلی قشنگ بود
 • u طرلان ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  عالللللییییییییییییییههههههههههههههه
 • u madah ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  خیلی خیلی عالی بود با احساس و گریه دار هم بود و مخصوصا اموزنده
 • s shookoofesib ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  _spoil :no__
  لطفا گروه دوبله هرکدوم از انیمیشن هارو هم زیرش بنویسید.. یا اسامی دوبلورهاشو خیلی فرق میکنه انیمیشنی دوبله مثلا گلوری و گویندگان جوان باشه یا یه گروه دیگه
 • h hamoorestan ۱ بهمن ۱۳۹۶
  _spoil :no__
  خیلی عاشقانه بود من که گریم درومد
 • u رومینا ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
  _spoil :no__
  سایت خوبی دارید باربی هم اضافه کنید ممنون میش
 • u رومینا ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
  _spoil :no__
  باربی خواهش می کنم بزارید
 • u u_2100320 ۲۴ مرداد ۱۳۹۶
  _spoil :no__
  عالی
 • u سروش ۱ مرداد ۱۳۹۶
  _spoil :no__
  من که واقعا بعضی جاهاش گرین گرفت واقعا زیبا بود عالیییییییییییییییییییییییییییییییی پیام های خیلی خوبی داشت
 • u tina ۲۲ تیر ۱۳۹۶
  _spoil :no__
  قشنگ بود
وب اپلیکیشن فیلیمو را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.
 • برای نصب اپلیکیشن فیلیمو سایت فیلیمو را روی مرورگر سافاریباز کنید.
 • 1- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
 • 2- منوی بازشده را به چپ بکشید و گزینه "Add to home screen" را انتخاب کنید.
 • 3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی "Add" یا "save" کلیک کنید.
باشه
از نوار پایین مراحل را شروع کنید!
بیش از 18,000
فیلم، سریال و انیمیشن از سینمای ایران و جهان
برای استفاده از همه امکانات فیلیمو ابتدا باید وارد شوید.