بیشتر
کارگردان :
تهیه کننده :
در حال بارگذاری
برای تماشای این فیلم و بیش از هزار فیلم دیگر فیلیمو، اشتراک تهیه کنید.
  • اینترنت رایگان و نامحدود ویژه تماشا و دانلود درون برنامه‌ای فیلم‌ها برای مشترکین همراه‌اول، مبین‌نت، های‌وب، پارس‌آنلاین، آسیاتک، پیشگامان، فن‌آوا، ساتیا، رای‌نت، ماکس‌نت، شبدیز، صبانت و صفرویک و همچنین اینترنت نیم بها برای مشترکین دیگر شرکت های ارائه دهنده اینترنت ( مانند رایتل ، شاتل ، مخابرات و ...).
خرید اشتراک

آواز گنجشک ها 8/10

کارگردان: مجید مجیدی

این فیلم به داستان مرد ساده و میانسالی به نام کریم می پردازد. وی در یک مزرعه پرورش حیوانات کار می کند و شیفته شترمرغهاست و ارتباط روانی و عاطفی با آنها برقرار کرده است. برحسب اتفاق یکی از شترمرغها از مزرعه فرار می کند.

برای نشان کردن فیلم ها و استفاده از پیشنهادات ویژه فیلیمو وارد شوید و یا ثبت نام کنید
این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید.
خرید اشتراک
4,57 از 195 رای
100,000,000 پای صد میلیون تومان پول وسطه!

با خرید یا تمدید اشتراک، در قرعه‌کشی‌ هفتگی یک‌دستگاه PlayStation4 و 100 میلیون پایانی شرکت کنید.

خرید اشتراک و شرکت در قرعه‌کشی اطلاعات بیشتر

پیش نمایش، تصاویر و برش هایی از فیلم

فیلم های مشابه

بازیگران آواز گنجشک ها

سایر عوامل فیلم آواز گنجشک ها

تهیه‌کننده

مجید مجیدی

مدیر فیلمبرداری

تورج منصوری

فیلم‌نامه‌نویس

مجید مجیدی

فیلم‌نامه‌نویس

مهران کاشانی

آهنگساز

حسین علیزاده

نقدهای فیلم آواز گنجشک ها

  • منتقد: نقد فیلم آواز گنجشک ها

    آواز گنجشك ها پیك نیكی است از سنت به مدرنیته؛ پیك نیكی از جنس فیلم فارسی.مشكل اصلی فیلم نیز از همین دست و پا زدن، سردرگمی و بلا تكلیفی بین سنت و تجدد بر می خیزد. پس ناچار فیلم- و فیلمساز- به نسخه مندرس همیشگی فیلمفارسی پناه می برد و پیك نیك با سماع شتر مرغ به هپی اندی اگزوتیك می رسد و تمام.

    فیلم از وحشت مدرنیته – شهر – به رخوت سنت – روستا – باز می گردد تا پناهی بجوید.اما این پناه، گریزگاهی موقتی است و ارتجاعی، و باز پیروی از آن مدرنیته است با تمام جلوه ها و تبعات ویرانگرش برای یك جامعه سنتی. كاش فیلمساز می توانست این قصه را بگوید؛ قصه شكست را. اما فیلمساز این شكست – شكست تاریخی – را پیروزی می نماید تا دمی بیاساید و بتواند همچنان در جشنواره های مدرن و اولترا مدرن شركت كند و با فیلم اگزوتیك شبه نتورئالیستی مطرح باشد و نان بخورد و در كلان شهر تهران به زندگی مدرن روزگار بگذراند. این معضل پیچیده تر و وخیم تر می شود وقتی انسان از جنس فیلمش – و دنیای فیلمش – نیست و مجبور می شود آدرس عوضی بدهد: بازگشت به روستا، بازگشت به معصومیت های از دست رفته و ویران شده و طرد تجدد با تمام جلوه های شتر مرغی اش. این جا است كه دم خروس بیرونمی زند و بازگشت به خود، به روستا، به مهربانی، به معصومیت و... یا شتر مرغ و سماعش پایان می گیرد.

    بیشتر

دیدگاه‌های فیلم آواز گنجشک ها