بیشتر
کارگردان :
تهیه کننده :
در حال بارگذاری
برای تماشای این فیلم و بیش از هزار فیلم دیگر فیلیمو، اشتراک تهیه کنید.
 • اینترنت رایگان و نامحدود ویژه تماشا و دانلود درون برنامه‌ای فیلم‌ها برای مشترکین ایرانسل، مبین‌نت، های‌وب، پارس‌آنلاین، آسیاتک، پیشگامان و فن‌آوا.
خرید اشتراک

خط سانتافه Santa Fe Trail

داستان جب استوارت (Jeb Stuart) و عاشقانه او با کیت کارسون هالیدی (Kit Carson Holiday)، دوستی اش با جورج کاستر (George Custer) و جنگش مقابل جان براون (John Brown)، در روز هایی که منتهی شدند به جنگ داخلی آمریکا.

برای نشان کردن فیلم ها و استفاده از پیشنهادات ویژه فیلیمو وارد شوید و یا ثبت نام کنید
این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید.
خرید اشتراک
3,31 از 16 رای

فیلم رو تو فیلیمو ببین، جام جهانی رو تو روسیه

20% تا 45% تخفیف، از 9 آبان تا 24 آذر

هنوز در قرعه‌کشی شرکت نکردید، فرصت را از دست ندهید:ورود به قرعه کشی

پیش نمایش، تصاویر و برش هایی از فیلم

فیلم های مشابه

بازیگران خط سانتافه

سایر عوامل فیلم خط سانتافه

فیلم‌نامه‌نویس

Robert Buckner

نقدهای فیلم خط سانتافه

 • منتقد: نقد فیلم «خط سانتافه»

  کانزاس، سال ۱۸۵۴. افسر جنوبی، "استوارت" (فلین) همراه با دوستانش، از جمله "جرج آرمسترانگ کاستر" (ریگان) به تازگی از دانشکده نظامی وست پوینت فارغ التحصیل شده است. آنان مأمور خدمت در یک قرارگاه هستند و قرار است با فعالیت های غیرقانونی مردی شورشی به نام "جان براون" (ماسی) و یکی از دانشجویان خطرناک اخراجی از وست پوینت (هفلین) مقابله کنند...

  ٭ فیلم نه وسترن به شمار می آید، نه به "گذرگاه سانتافه" چندان کاری دارد و نه به تاریخ (کورتیز شخصیت هایی را کنار هم قرار می دهد که در واقعیت، در یک دوره و یک مکان زندگی نمی کرده اند)؛ با این همه با استقبال بسیاری روبه رو می شود و به همکاری گروه موفق کورتیز، فلین و برادران وارنر تداوم می بخشد.

  ارول فلین بازیگر این فیلم از آن استعدادهای ناب بود

  در آسمان سینما ستاره های زیادی ظهور کرده، درخشیده و رفته اند، فلین یکی از درخشان ترین ستاره این آسمان، به ویژه در سینمای کلاسیک بود، هست و خواهد بود. وی نه تنها در سینما، بلکه در زندگی شخصی هم دوست داشت قهرمان شود، برای همین مدام دست به ماجراجویی می زد. بسیاری از ستاره های سینما، زیبارو و خوش اندام بوده اند، اما در چهره و رفتارشان آن جاذبه ای که باید باشد نبود، برای همین هیچ وقت نتوانستند نزد مخاطبان به مقام قهرمانی برسند. این ستاره ها هر چند بازیگران قابل و ماهری بودند، اما در وجودشان صفات قهرمانی و آن ملاحت وجود نداشت.

  ارول فلین در فیلم های زیادی هنرنمایی کرد که اکثر کارگردان آن ها از بزرگان آن روزگار و تاریخ سینما بوده و هستند، کارگردانانی چون، رائول والش، مایکل کورتیز و هیوستون. هر ستاره ای دوست داشت که حتی در نقش های پایین تر با این کارگردانان بزرگ کار کرده و پرونده هنری خود را پر بار کند. ارول فلین نقش قهرمانان را به خوبی ایفا می کرد، به گونه ای که قهرمانان واقعی هم توانایی و قدرت او را ستوده و به آن غبطه می خوردند. فلین یکی از نوادگان شورشیان کشتی بونتی بود، شاید به همین دلیل خون قهرمانی در رگ های او جاری بود. او سیمای یک قهرمان واقعی را داشت، هر کار محیرالعقولی که انجام می داد، مخاطبان به راحتی آن را باور می کردند، زیرا فلین سمبل یک قهرمان شکست ناپذیر و بسیار قدرتمند برای آنان بود. جالب است بدانید این بازیگر همیشه قهرمان، در زمان جنگ جهانی دوم به علت بیماری و ناتوانی از خدمت معاف شد و هرگز روی جنگ را ندید تا قدرت خود را محک بزند. وی در اکثر فیلم ها نقش اول را به عهده داشت و در عرصه سینما یکه تازی می کرد. حضور او در یک فیلم موفقیت آن را تضمین می کرد، زیرا مخاطبان قهرمان محبوب شان را دوست داشته و به عشق او پا به سالن تاریک سینما ها می گذاشتند.

  فلین در نقش های متفاوتی هنر نمایی کرد، نقش هایی که گاهی هیچ شباهتی به یکدیگر نداشتند. زمانی قهرمان مردم در فیلم "رابین هود" می شد و علیه پرنس جان مستبد می جنگید، زمانی مرد جاه طلب "شهر نقره ای»"، زمانی در "داج سیتی" یار و قهرمان مردم و زمانی نیز سیمای یک قهرمان بوکس را در فیلم "جنتلمن جیم" به خود می گرفت. او قهرمان بی گفت و گوی فیلم هایی بود که در آن بازی می کرد. هر چند هنر نمایی فلین در اغلب فیلم ها مورد توجه همه بود، اما بسیاری بر این باور بودند و هستند که بهترین بازی او در نقش جیمز کوربت، قهرمان فیلم "جنتلمن جیم" بود. سال ها از مرگ او و قهرمانان دیگری چون او گذشته است، اما همچنان نامشان در تاریخ سینمای جهان می درخشد. ارول فلین گرچه همیشه در نقش های متفاوتی ظاهر شد، اما در فیلم های آخر، نقش خود واقعی اش را بازی کرد، یعنی نقش مردی معتاد و دائم الخمر که از قهرمانی فاصله گرفته و به قهرمانی پوشالی تبدیل شده است. ارول فلین بازیگر قهرمان، محبوب و توانایی بود که مشابه او در سینما مشاهده نشد، سینما باید همیشه به احترام او بایستد و کلاه از روی سر بردارد و تعظیم کند. سرانجام، این بازیگر همیشه قهرمان، توانا، جذاب و دوست داشتنی ۱۴ اکتبر ۱۹۵۹ در سن ۵۰ سالگی به علت ایست قلبی در ونکوور کانادا از دنیا رفت، اما نام خود را باقی گذاشت.

  بیشتر

دیدگاه‌های فیلم خط سانتافه