بستن
تاریخچه جستجو
   فیلتر
   همه
   همه
   اکشن
   تاریخی | مذهبی
   عاشقانه
   خانوادگی
   مستند
   کمدی
   انیمیشن
   فیلم تئاتر
   علمی تخیلی
   وحشت
   تاک شو
   فیلم کوتاه
   دوبله ترکی
   فقط HD
   مرتب‌سازی بر اساس
   زبان فیلم
   کشور سازنده

   شگفت انگیزان The Incredibles

   IMDB 8/10
   کارگردان: *Brad Bird
   %92
   6768 رای ثبت شده
   این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید. لیست فیلم‌های نشان شده شما

   سایر عوامل فیلم شگفت انگیزان

   نقد های فیلم شگفت انگیزان

   • به نظر می رسد که استودیوی فیلمسازی پیکسار یکبار دیگر گام درستی را برداشته است و با تولید انیمیشن "شگفت انگیزان" اقدام در خود توجهی را انجام داده است. این انیمیشن، که یک نمایش حیله گرانه ابرقهرمانانه می باشد، توانسته است حرکات فوق العاده خطرناک و وحشتناک را با هجو طنزهای تلویزیونی زندگی در حومه شهرها جایگزین نماید. پس از انیمیشن های "داستان اسباب بازی"، " زندگی یک ساس"، "شرکت هیولاها" و "در جستجوی نمو"، می توان ادعا نمود که این انیمیشن نیز به عنوان یکی از شاهکارهای پویانمایی عامه پسند توسط این شرکت فیلم سازی عرضه گردیده است.
    اگرچه این انیمیشن به اندازه فیلم "نمو" سحرآمیز و جادویی نیست اما باید به این نکته توجه داشت که چند عدد از این فیلمها به اندازه فیلم "نمو" جادویی می باشند؟ دلیل این امر نیز شاید این موضوع باشد که انسانهای این انیمیشن ارتباطاتی- هر چند شکننده- با زندگی واقعی دارند. این انیمیشن عاری از آزادی های خارق العاده افسانه ماهی می باشد.
    داستان این فیلم به دنبال کاوش همیشگی حول یافتن خلل و نقطه ضعفهای ابرقهرمان می چرخد. اگر سوپرمن دارای کریپتونین نبود، او به ابرانسانی کامل تبدیل می شد و بدین ترتیب، شخصیتی خسته کننده ای می داشت. همچنین، تمامی ابرقهرمانان پس از وی نیز بیشتر وقت خود را صرف جبران نقاط ضعف خود می کردند. چند لحظه به این موضوع تفکر کنید: همه داستان ها با یک ابرقهرمان شکست ناپذیر شروع می شوند، اما خیلی زود مشخص می شود که او در معرض خطر نابودی حتمی می باشد.
    آقای شگفت انگیز، قهرمان انیمیشن "شگفت انگیزان"، یک ابر قهرمان به شیوه قهرمانان دهه 1950 میلادی می باشد و متحورانه در شهر پرسه می زند و با جرم و جنایت مبارزه می کند و جان شهروندان بی گناه را نجات می دهد. اما افسوس که عامه مردم قدردان او نیستند و در نتیجه او با پرونده های حقوقی زیادی دست و پنجه نرم می کند که ناشی از اقدامات خودسرانه اش برای عملیات نجات غیرقانونی می باشد. همچنین، وی می بایستی تاوان اقدامات متحورانه خود را پرداخت نماید. بر اساس تصمیم دولت مبنی بر تغییر مکان زندگی ابرقهرمانان، آقای شگفت انگیز (با صداپیشگی کریگ تی نلسون) به همراه همسرش، الستی گرل (با صداپیشگی هالی هانتر) و فرزندانشان، وایولت (با صداپیشگی سارا واول)، داشیل (با صداپیشگی اسپنسر فاکس) و جک کوچولو (با صداپیشگی الی فوسایل و ماو آندرآ) مجبور به زندگی در حومه شهر می شوند.
    آنها اکنون رسما خانواده پار نامیده می شوند؛ یعنی باب و هلن. باب در یک نمایندگی بیمه کار می کند. با این حال، نیم تنه زمخت و درشت وی به سختی در درون اتاقهای کوچک آن اداره جا می شود.
    هلن نیز خانه دار است و وظیفه بزرگ کردن بچه های زیادی را بر عهده دارد. با این حال، به نظر می رسد که اوضاع وایولت نوجوان بسیار عالی است زیرا او می تواند از نیروی فوق العاده خود استفاده کند و خود را نامرئی کند و میدانهای نیرویی حبابی شکل غیر قابل نفوذی را تولید کند. داشیل، که داش نامیده می شود، می تواند با سرعت نور حرکت کند اما زمانی که می خواهد در مسیر مدرسه تا خانه با دوستانش مسابقه بدهد، می بایستی سرعتش را کم کند (زیرا اگر آنها نتوانند حضور وی را در مسیر مسابقه ببینند، تصور می کنند که او به خط پایان نرسیده است و این در حالی است که او یک دور کامل را طی نموده است و دوباره در کنار آنها مشغول دویدن شده است). قدرت جک کوچولو نیز محدود شده است و اجازه استفاده از حقه ها را ندارد.
    باب پار از شغل فعلی اش، یعنی نمایندگی بیمه، متنفر است. یک ابرقهرمان تبعید شده دیگر نیز در همسایگی آنها زندگی می کند. او فروزن (با صداپیشگی ساموئل ال جکسون) نام دارد و در زمینه منجمد کردن مواد مشغول به کار است. باب و فروزن ادعا می کنند که هر دو در لیگ بولینگ بازی کرده اند و بنابراین، شبها یواشکی به بیرون از خانه می گریزند و به یاد دوران خوش گذشته لحظاتی را در کنار هم سپری می کنند. سپس، کم کم دوران گذشته بازخوانی می شود و خانم میراژ (با صداپیشگی الیزابت پنا) به او وعده می دهد که او را به یکی از جزایر اقیانوس آرام خواهد برد. نهایتا، آقای شگفت انگیز، که اضافه وزن پیدا کرده و حرکاتش کند شده است، با یک روبات با نام آمنی دروید 7 در آن جزیره می جنگد.
    بعدها مشخص می شود که این روبات، یکی از ماشینهای مسابقه ای جدید طراحی شده توسط نابغه پلید به نام سیندروم (با صداپیشگی جیسون لی) می باشد. سیندورم قبلا و هنگامی که آقای شگفت انگیز کودکی بیش نبود، او را می ستود ولی هنگامی که آقای شگفت انگیز درخواست وی را مبنی بر فرزندخواندگی نپذیرفت، سیندورم با او دشمن شده بود. اکنون، او تلاش می کرد تا با رها سازی روباتهای خود، به دنیایی مستبد و مطلق دست پیدا نماید.
    از لحاظ ظاهری می توان ادعا کرد که انیمیشن "شگفت انگیزان"، یک اثر ضعیف در حوزه فیلمهای کمدی ابرقهرمانی می باشد. با نگاهی دقیق تر و عمیق تر نیز درمی یابیم که این انیمیشن در واقع یکنواختی و یک شکلی نوین جامعه آمریکا را به چالش می کشد. آقای شگفت انگیز مجبور است تا خود را بازنشسته کند و دلیل آن نیز سالخوردگی یا منسوخ شدن کردارهای وی نیست و تنها دلیل آن، تلاش وکلای متزور دادگاه در مخدوش کردن اعمال ناشی از نیات خیرخواهانه وی است. او دقیقا در جایگاه نیک خواهان نیک اندیش می باشد و به پیرزنهایی که قصد عبور از خیابان را ندارند کمک می کند تا از خیابان عبور کنند. این جامعه نیازمند انجام اقدامات و کردار خداپسندانه نیست و تنها به اصلاح رفتارهای مجرمانه بسنده می کند. آقای شگفت انگیز با حسرت و اندوه می گوید: " آنها تمام تلاش خود را می کنند تا همه چیز را در حد وسط و معمولی نگه دارند".
    هر کسی که یکی از فیلمهای جیمز باند را تماشا کرده باشد، قطعا ارتباط ملموسی را میان مخفیگاه جزیره سیندروم و پایگاه های تبه کاران باند مشاهده می کند. انیمیشن "شگفت انگیزان" نیز از وجود یک شخصیت با نام Q بهره می برد که در واقع همان مغز متفکر در فیلمهای جیمز باند است. این شخصیت، ادنا مود نام دارد و با نماد E شناخته می شود و صداپیشگی آن نیز بر عهده براد برد می باشد. بعلاوه، براد برد وظیفه نویسندگی و کارگردانی این اثر را نیز بر عهده دارد. او یک نابغه کوچک می باشد که عینک قاب شاخی بر چهره دارد و سخنرانی های متحیرانه ای در توجیه عدم وجود شنل دماغه ای در لباس جدید آقای شگفت انگیز ارائه نموده است. او معتقد است که شنلها می توانند به اندازه شال گردن ایسادورا دانکن دسیسه آمیز باشند و اگر شما نمی دانید که چه اتفاقی برای ایسادورا دانکن رخ داده است، می توانید سری به موتور جستجوی گوگل بزنید و داستان آن زن بیچاره را بخوانید و برایش اشک بریزید.
    فیلم قبلی براد برد، یعنی "غول آهنی" در سال 1999، در مورد یک روبات فضایی بود که پسر کوچکی با او دوست شده بود. این اثر دارای جذابیت و ظرافت منحصر به فردی در سیاق خود بود. همچنین، انیمیشن "شگفت انگیزان،" نیز از این خصیصه بهره می برد و طرز نگاه ظریف و خاصی به شخیصتهای ابرقهرمان خود دارد که تلاش می کنند مخفیانه و مهربانانه در اجتماع زندگی کنند. احتمالا کودکان توانایی درک این موضوعات را ندارند اما از جنب و جوش شخصیت های مثل داش مشعوف می شوند. بزرگسالان نیز احتمالا از هوشمندی فیلم متحیر می شوند و دقت و تیزبینی نهفته فیلم را می ستایند.
    منبع: http://www.naghdefarsi.com
    مترجم: محمد حسین جلالی

   دیدگاه های فیلم شگفت انگیزان

   • h
    h_sani10 ۱۸ شهریور ۱۳۹۵
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    خیلی قشنگ بود :|
   • A
    Zz..gharibe..zZ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    بابا چرا فیلم های جدید نمیزارین
   • u
    abolfazl ۱۲ تیر ۱۳۹۷
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    ھر کی موافقھ فیلیمو شگفت انگیزان 2 رو بزارھ لایک کنھ
   • u
    ariha ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    قشنگ بود
   • u
    u_17816763 ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    ارزش چند بار دیدنو داره😘😘😘😍
   • u
    u_17008738 ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    .خیلی دوسش دارم
   • u
    u_17325650 ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فیلم خیلی خیلی باحالیه پیشنهاد میکنم ببینید ❤❤❤❤
   • u
    u_12341154 ۷ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    زیبا خیلی زیباست
   • u
    u_12676182 ۴ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلی باحال بود
   • u
    مشکات ۲۳ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالیییییییییییییییییییییییی😗😗😗
   • u
    ۹۷۱۲۱۱۴۰۹۵ ۲۰ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی
   • u
    u_11368985 ۲ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالیه
   • u
    u_4515193 ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی پنج ستاره هم کمشه💙💙
   • u
    zahra sedaghat ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    قشنگ بود!
   • s
    مقدس ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالیه😂😂😁😀😆😉
   • u
    mohammad ۹ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلی آلیه
   • u
    setayesh fakhr ۳ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    i loye you 👄👄
   • u
    پریا ۲ خرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالیییی
   • u
    u_13098037 ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلی بد
   • u
    u_6502233 ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییبود
   • u
    Elin ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلییییییییییی عالی و مقتسر و مفید 😣👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖👑🥇🥇🥇🥇🥇♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
   • u
    a-3180 ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عاااااااااالییییییی
   • u
    farin ۱۶ فروردین ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالیه
   وب اپلیکیشن فیلیمو را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.
   • برای نصب اپلیکیشن فیلیمو سایت فیلیمو را روی مرورگر سافاری باز کنید.
   • 1- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
   • 2- منوی بازشده را به چپ بکشید و گزینه "Add to home screen" را انتخاب کنید.
   • 3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی "Add" یا "save" کلیک کنید.
   باشه
   از نوار پایین مراحل را شروع کنید!
   بیش از 1800
   فیلم، سریال و انیمیشن از سینمای ایران و جهان
   برای استفاده از همه امکانات فیلیمو ابتدا باید وارد شوید.