بستن
تاریخچه جستجو
   فیلتر
   همه
   همه
   اکشن
   تاریخی | مذهبی
   عاشقانه
   خانوادگی
   مستند
   کمدی
   انیمیشن
   فیلم تئاتر
   علمی تخیلی
   وحشت
   تاک شو
   فیلم کوتاه
   دوبله ترکی
   کنسرت
   فقط HD
   مرتب‌سازی بر اساس
   زبان فیلم
   کشور سازنده

   داستان اسباب بازی های 3 Toy Story 3

   IMDB 8.3/10
   کارگردان: *Lee Unkrich
   %91
   2968 رای ثبت شده
   این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید. لیست فیلم‌های نشان شده شما

   سایر عوامل فیلم داستان اسباب بازی های 3

   نقد های فیلم داستان اسباب بازی های 3

   • شرکت دیزنی - پیکسار داستان اسباب بازی 3 را به کارگردانی "لی انکریچ" و بر اساس داستانی از "جان لستر"، "آندرو استانتون" و "انکریچ" ساخته است. مدت زمان نمایش فیلم 102 دقیقه است و فیلم از لحاظ کیفی حائز درجه "جی" شده است.
    دو نسخه اولی "داستان اسباب بازی" به موضوع ارتباط یک پسربچه و عروسک هایش پرداخته بود و در نسخه جدید این داستان ، کاراکتر پسربچه که "اندی" نام دارد، رشده کرده و به یک جوان دانشجو تبدیل شده است.
    در داستان جدید اسباب بازی، عروسک ها در یک کامیون که به محل دفن زباله ها منتقل می شود، گرفتار شده اند و برای جدال با سرنوشت بد خود، مبارزه می کنند و دست به هر کاری می زنند تا به گاراج زباله ها ریخته نشوند.
    نسخه جدید داستان، این تفکر را به بیننده منتقل می کند که این نسخه از داستان اسباب بازی، "محاکمه اسباب بازی" نام دارد.
    داستان جدید کارتون "اسباب بازی" این بار با یک ترس و وحشت در صحنه های آغازین فیلم استارت می خورد. اتاق "اندی" به تصویر کشیده می شود و اینکه چقدر این اتاق به هم ریخته است، از طرفی هر کسی مخصوصا هر مادری می داند که با وجود چنین اتاق به هم ریخته ای، هیچ مشکلی برای صاحب اتاق در موقع نیاز به یک وسیله ایجاد نمی شود چراکه خودش، جای هر چیزی را به خوبی می داند. مادر نیز اندی با وجود بر هم ریختگی اتاق به اندی هشدار می دهد که فقط سه انتخاب دارد. انتخاب اول، انتخاب اتاق زیر شیروانی برای نگهداری اسباب بازی هاست. دوم انتقال آنها به یک مرکز مراقبت های روزانه و سوم انتقال به زباله دانی .اندی هم در حالی که به اسباب بازی های قدیمی اش نگاه می کند، ناگهان نگاهش به "وودی" خیره می شود و تصمیم می گیرد او را با خود به کالج ببرد. از طرفی سایر اسباب بازی ها فکر می کنند تقدیر شومی در انتظارشان است، آنها به مرکز مراقبت های روزانه از اطفال انتقال می یابند و از این موضوع خوشحال می شوند چرا که مطمئنند روزانه کودکان زیاید با آنها بازی می کند. البته تا حدی، دوری از اندی و اینکه دیگر به آنها محبت نمی کند، موجب ناراحتی آنها شده است. از طرفی یادآوری لحظه هایی که اندی آنها را برای چند سال در جعبه نگهداری می کرد موجب ناراحتیشان می شد.
    با این وجود، گزینه انتقال به مرکز مراقبت روزانه یک انتخاب مناسب برای اسباب بازی ها تلقی می شد تا جایی که جنبه سیاهی از جامعه اسباب بازی ها در یک خرس عروسکی به نام"لوتسو"که "ند بیتی" به جای آن صحبت می کند، نمودار شد. همین موجب یک اختلاف در بین اسباب بازی ها شد. از طرفی یک اسباب بازی جدید به نام "کن" که یک عروسک بود با جمع آنها اضافه شد.
    از نگاه منتقد فیلم، "راجر ایبرت"، کاراکتر "باربی" کارتون، یک کاراکتر بی اشتها و بی رمق است و کن"یک کاراکتر هم جنس گراست. البته هیچ کس در فیلم این موضوع را نمی داند و "ایبرت" تنه نظر شخصی اش را اعلام کرده است.
    در این سری از داستان، "کاراکتر بوز لایتیر" با صدای "تیم آلن"به جمع اسباب بازی ها برگشته است و هنوز هم در شخصیت یک قهرمان بی چاره ظاهر می شود. اما پس از یک بازیابی، شروع به صحبت کردن با زبان اسپانیایی می کند و حرکات خنده داری از خود با نمایش می گذارد.
    "ایبرت" همچنین از گرفتاری هایی که برای خانم سیب زمینی رخ می دهد، لذت می برد حتی چشم نابینای این سیب زمینی در جاهایی از داستان به کمدی قصه افزوده است.
    این سری از داستان های اسباب بازی، چندین سوال روانشناسانه را نیز مطرح می کند مثلا اینکه اگر اقای سیب زمینی گوشش را از دست داده، آیا هنوز قادر به شنیدن است یا اگر این سیب زمینی دهان نداشت، می توانست به خوردن ادامه دهد؟ این ها سوالات اکادمیکی نیستند. از طرفی در یک نگاه "میستر" به یک ساندویچ آماده تبدیل می شود . در این شرایط آقا و خانم سیب زمینی باید شرایطی را تحمل کنند که در شرایط طبیعی نرمال نیست. البته اسباب بازی ها وقتی خود را در گاراج زباله های می بیننند با خطراتی نیز روبرو می شوند. تا جایی که حتی عروسک "ایندیانا جونز" نیز امکان نجات از تیغه ها را ندارد. با همه اینها یک پایان خوش برای داستان رقم می خورد.البته اگر فرض کنیم این عروسک ها شرایطی را سپری می کنند تا جاودانه شوند.
    "داستان اسباب بازی" یک شوخی است، یک کمدی خنده دار و خالی از شاخصه های درداور انسانی که پیش از این در نسخه های پیشین کارتون وجود داشت،البته "داستان اسباب بازی 3" از گذشته شادتر شده و دارای صحنه های اکشن و جوک های بیشتری با وجود حس های گوناگون شده است.
    با همه این ها، مخاطب این سینما چگونه می تواند داستان اسباب بازی 3 را دوست نداشته باشد، مخصوصا با وجود انسان هایی خارج از صحنه نمایش.
    البته راجر ایبرت با اطمینان گفته که بینندگان فیلم را می پسندند و در گیشه باکس افیس استقبال خوبی از آن می کنند. همین طور هم بود و فیلم در روز های اول اکران فروش میلیونی داشت. البته در این رقابت، فیلم های سه بعدی نیز شرکت دارند و با اسباب بازی رقابت می کنند.
    کاراکتر ها و صداپیشه های نقش های "داستان اسباب بازی 3" عبارتند از:
    وودی (تام هنکس)، بوز لایتیر(تیم آلن)، کن (مایکل کیتون)، آقای سیب زمینی(دون ریکلز)، جسی(جان کیوزاک)، لوتسو(ند بتی)، رکس(والاس شاون)، هام(جان راتزنبرگر)، خانم سیب زمینی( استله هریس)، آقای پریکلمپنتز(تیموتی دالتون)، اندی (جان موریس)، مادر اندی(لاری متکالف)، باربی( جودی بنسون)
    3- نوستالژی اسباب بازی ها در داستان اسباب بازی 3
    قسمت سوم داستان اسباب بازی (3 Toy Story ) هم اکران شد و تا به امروز که این مطلب را می خوانید بازتاب های مختلفی داشته است. برآیند همه آن ها حکایت از این دارد که پیکسار موفق به فتح یک قله دیگر در سرزمین انیمیشن ( شاید فیلم سازی به طور عام ) شده است. در قسمت نخست ، عروسک ها بسیار واقعی بودند ؛ اما مشکل از زمانی بروز کرد که شخصیت های انسانی و به خصوص اندی و مادرش وارد کار شدند. بطوری که آن ها هم بسیار عروسکی به نظر می رسیدند و با وجود کیفیت پیشرویی که این انیمیشن در آن زمان داشت ؛ این عروسکی بودن انسان ها کمی توی ذوق می زد. اکنون پیکسار به جایی رسیده که می تواند ظاهر عروسک ها را عروسکی کند و از سوی دیگر ظاهر شخصیت های انسانی را هم به مدد نور پردازی و استفاده از بافت های پیشرفته و متحرک سازی رو به رشد ، بسیار باور پذیر تر کند. به طور حتم در آینده در اینباره و به خصوص درباره یکی از سکانس های مهم این انیمیشن صحبت خواهم کرد ؛ اما در ادامه به ترجمه یک مقاله جالب توجه از وایرد بسنده می کنیم. این مقاله به طور بسیار ساده و با ذکر نکته هایی کلیدی ، روند ساخت داستان اسباب بازی 3 را توضیح داده که خواندن آن می تواند موارد مهمی را روشن کند.
    ویلیام گلدمن فیلم نامه نویس ، جمله معروفی دارد که به حقیقت مهمی در هالیوود اشاره می کند:" هیچ کس از هیچ چیز خبر ندارد " . او با این گفته واقعیتی را توصیف می کند که در تجارت سینما ریشه دوانده ، اینکه مدیران استودیو ها درباره این که چه فیلمی پولساز خواهد بود ؛ هیچ نظری ندارند.
    البته پیکسار ، از این قاعده مستثنی است. از سال 1995 که نخستین قسمت انیمیشن داستان اسباب بازی عرضه شد ؛ تاکنون پیکسار نه فیلم ساخته است که هر کدام برای این شرکت یک موفقیت چشم گیر محسوب می شود. هر فیلم پر فروش پیکسار نیازمند سالها همفکری گروهی است. هر بسته خوراکی یک خط تولید سنجیده و منظم پشت خود دارد . هر کمدین روی صحنه روش منحصر به فردی را برای شکل دادن به لطیفه های خود پیش می گیرد. به این ترتیب ، جالب توجه ترین اتفاق های زندگی در پشت صحنه رخ می دهد. در ادامه به فرایندهای مخفی اتفاق های جالب توجه نگاهی خواهم داشت.
    پیش از هر چیز این سئوال به ذهن متبادر می شود که راز موفقیت پیکسار چیست؟ پاسخ این سئوال را باید در فرایند خلاقه خلاف عادتی که از سوی پیکسار دنبال می شود ؛ جست و جو کرد. در اغلب اوقات ، برای کار روی یک پروژه ، یک استودیو مجموعه ای از حرفه ای ها را به خدمت می گیرد و پس از اتمام آن پروژه ، آن ها را رها می کند. در پیکسار ، مجموعه ای از نویسنده ها ، کارگردان ها ، انیماتور ها و تکنسین ها از پروژه ای به پروژه دیگر مهاجرت می کنند. در نتیجه ، استودیو گروهی از فیلم سازان را گردآورده که یکدیگر را می شناسند و به هم اعتماد دارند.
    این شناخت و اعتماد ، توضیحی است بر این که آن ها چگونه می توانند در برابر نقد های مداومی که در قلب فرایند بی رحمانه پیکسار وجود دارند ؛ تاب آورند. روزهای ساخت انیمیشن در استودیو به طور مشابهی آغاز می شود. انیماتور ها و کارگردان در یک اتاق نمایش کوچک که با صندلی های راحت پر شده است ؛ جمع می شوند . آنها تنقلات می خورند و قهوه می نوشند. سپس گروه شروع به تجزیه و تحلیل چند ثانیه از فیلمی می کند که روز قبل متحرک سازی شده است و هر فیلم را به روش بی رحمانه ای " تکه تکه " می کند. حتی تازه کارترین کارکنان نیز به شرکت در این مراسم ترغیب می شوند. رده های بالاتر با آغوش باز از انتقادات شدید و سازنده استقبال می کنند. هر چند ماه ، کارگردان هر فیلم پیکسار با Brain Trust ملاقات می کند. ( پی نوشت 1 ) . هدف از این ملاقات کسب پیشنهاد ها و تبادل نظر درباره پروژه در حال اجراء است و همین می تواند به برخی بازبینی های جدی در روند کار منتهی شود.
    لی آنکریچ کارگردان داستان اسباب بازی 3 می گوید :" نکته مهم این است که از این انتقادات کسی ناراحت نمی شود ؛ ما می دانیم این بخشی اساسی در جهت بهتر ساختن هر چیزی است".
    محصول نهایی، همه چیز را اثبات می کند. میانگین سود هر فیلم پیکسار بیش از 550 میلیون دلار است و کارتون ها در میان منتقدان هم محبوبیت فراوانی دارند. این استودیو تاکنون 24 جایزه آکادمی \[ اسکار] را به خود اختصاص داده است. هیچ کس در هالیوود از هیچ چیزی خبر ندارد . اما به نظر می رسد پیکسار از همه چیز مطلع است.
    فرایند گام به گام ساخت داستان اسباب بازی 3
    الهام
    روز نخست
    طرح یک داستان قدرتمند نخستین چالش پیش رو است. گروه برای الهام ، پیکسار را ترک می کند و به Poet's Loft ، اقامتگاهی در پنجاه مایلی شمال سان فرانسیسکو می رود. آن ها گمان می کردند که طرح خوبی برای شروع دارند . اما بعد از بیست دقیقه این طرح را به طور کلی کنار گذاشتند. تقریباً در روز دوم بود که ایده جدید پدیدار شد : اسباب بازی ها چه حسی خواهند داشت اگر صاحبشان اندی به کالج رود؟
    روز سوم
    بر مبنای رئوس ایده اولیه ، مایکل آرنت شروع به نوشتن پیش نویس فیلم نامه کرد. در همان زمان کارگردان و طراحان استوری بورد هم شروع به طراحی استوری بوردها برای هر صحنه کردند. در این مرحله هنوز انمیشنی وجود نداشت و فقط حالات شخصیت ها نظیر یک کمیک بوک نقاشی می شد. استوری بورد به فیلمسازان کمک می کند که ظاهر و احساس موجود را در هر صحنه تصور کنند.
    ارائه
    روز سی و ششم
    اکنون شخصیت ها فقط به عنوان نگاره های دیجیتالی وجود دارند. طراحی شخصیت شروع شده است. برخی شخصیت ها به صورت مجسمه هایی ساخته و اسکن شده اند. بقیه هم با دست طراحی شدند. بافت های بصری نظیر خز ، پارچه و مو در مرحله ای موسوم به شبیه سازی به آن ها اضافه خواهد شد. بابی پودستا (Bobby Podesta) سرپرست انیمیشن می گوید :" یک بده بستان دائمی با بخش فنی وجود دارد . اجرای همه چیزهایی که در نظر داریم ؛ ممکن نیست."
    روز 123
    استوری بورد ها به چیزی که Story Reel خوانده می شود ؛ تبدیل شده است. با کمک Story Reel می توان مجموعه ای از تصاویر نظیر یک Flip Book)) کتابی که با ورق زدن سریع، انیمیشنی کوتاه را نمایش می دهدپشت سر هم نشان داد. اد کتمال Ed Catmull ، رئیس و یکی از مؤسسان پیکسار می گوید :" این برای فیلم یک لحظه تعیین کننده است. دیدن فیلم به همراه یک مخاطب به ما اجازه می دهد ببینیم چه چیزی درست اجراء شده و چه ایرادی وجود دارد ".
    شخصیت سازی
    روز 380
    هنرپیشه ها برای دوبله آماده هستند. نوبت تام هنکس (Tom Hanks) است که در استودیو ضبط صدای پیکسار ، صدایش ضبط می شود. هنکس هر خط را بارها و بارها می خواند و نوع بیان و تأکید خود را تغییر می دهد. نحوه ادای کلمه ها و جمله های بازیگر هم فیلم برداری می شود . به این ترتیب ، انیماتورها می توانند قیافه و اجرای بازیگر را ببینند و وقتی شروع به متحرک سازی چهره شخصیت می کنند ؛ از این تصاویر به عنوان مرجع استفاده کنند.
    روز 400
    با کمک سایه زن ها (shaders ) ، رنگ و بافت به بدن شخصیت ها و سایر سطوح اضافه می شود.وودی (woody) و باز (Buzz) از پلاستیک ساخته شده اند. برخی از پلاستیک ها اندکی نیمه شفاف هستند و نور را جذب می کنند. بنابراین ، سایه زن ها از یک الگوریتم خاص برای محاسبه پخش شدگی نور در سطوح زیرین استفاده کردند تا این جلوه را شبیه سازی کنند و ظاهر اسباب بازی ها را باور پذیرتر سازند.
    انیمیشن
    روز 533
    تصاویر به حرکت در آمده اند. هر شخصیت با حدود هزار نقطه قابل حرکت تعریف شده است. این نقاط مانند نخ هایی که یک عروسک را حرکت می دهند ؛ توسط انیماتور ها قابل کنترل هستند. هر صبح ، گروه برای بازبینی فیلم روز قبل دور هم جمع می شود. گروه در جست و جوی راهی برای دستیابی به سکانس هایی گویاتر بود.
    روز 806
    چالش های فنی متعددی بروز می کند( به ویژه شبیه سازی یک خرس خیس بسیار پیچیده است ) . استیو جابز(Steve Jobs) روی مورد خوبی اصرار ورزیده است : تأسیسات ضروری ساختمان به طور متمرکز قرار گرفته اند.
    دارلا اندرسون Darla Anderson می گوید :" رفتن به عنوان مثال ، برای گرفتن یک فنجان قهوه اغلب پربارترین بخش یک روز مرا تشکیل می دهد. به طور اتفاقی ممکن است با کسی برخورد کنید و همین می تواند به گفت و گویی بیانجامد که شما را در حل یک مشکل یاری دهد."
    روز 898
    انیماتور ها تا دیروقت در دفتر های کار خود که کاملاً بر حسب سلیقه شخصی و با آرایش های متفاوتی آراسته شده ؛ کار می کنند. کتمال می گوید :" ما به آن ها اجازه می دهیم هر کاری دلشان می خواهند انجام دهند."
    روز 907
    رندرینگ ( استفاده از الگوریتم های کامپیوتری برای ساخت یک فریم نهایی ) به خوبی در حال اجراء است. رندر یک فریم متوسط ( یک فیلم 24 فریم در ثانیه است ) حدود هفت ساعت زمان می برد. هرچند برخی از فریم ها می توانند به طور تقریبی 39 ساعت زمان پردازشی را به خود اختصاص دهند. پیکسار دو رندرفارم عظیم را در خود جای داده است که هر یک شامل صدها سرور است که به طور شبانه روزی کار می کنند.
    پی نوشت :
    Brain Trust گروه کوچکی متشکل از اعضای رده بالای پیکسار است که بر روند ساخت فیلم ها نظارت دارند. اندرو استانتن ، جان لستر ، پیت داکتر از جمله این افرادند.
    4- انقلاب در صنعت انیمیشن سازی
    بیش از یک دهه از اکران داستان اسباب بازی 2 می گذرد و در این مدت کمپانی پیکسار بعد از 11 سال داستان اسباب بازی 3 را در حالی روانه اکران سینماهای جهان کرد که خود کمپانی و بسیاری از علاقه مندان این انیمیشن انتظار داشتند که فیلم تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال 2010 شود و این رویا زمانی به حقیقت پیوست که فیلم در هفته چهارم از مرز 300 میلیون دلار گذشت.
    داستان اسباب بازی ها از سال 1995 شروع شد زمانی که قسمت اول این مجموعه اکران شد و باعث یک نوع انقلاب و تحول بزرگ در صنعت و هنر کارتون سازی شد و با فروش بالا حیات این مجموعه را مانند انیمیشن های دیگری مانند شرک، عصر یخ بندان تضمین کرد. هر چند که نباید از خاطر برد که ساخت چنین کارتون هایی در صنعت سینما یک نوع ریسک بزرگ و آشکار به حساب می آمد. زیرا کارتون توام با نقاشی دست بسیار مرسوم بوده و داستان اسباب بازی از انیمیشن کامپیوتری و ایماژهای رایانه ای سود می جست و یک روش جدید بود و تازگی های خود را داشت و برای تماشاگران هم این سیستم غریبه و سزاوار و مورد توجه بود. هر چند که فاقد هر گونه اطمینانی برای تضمین گیشه بود زیرا تجربه نشده بود و نمی شد آینده و فرجام آن را حدس زد.
    به هر حال داستان اسباب بازی ها 1 تا3 ساخته شدند و در صنعت سینما ماندند و حالا پس از 11 سال وقفه شاید انتظار داستان اسباب بازی 3 روی پرده های سینماهای جهان جا گرفته و تا این بار نیز کاراکترهای دوست داشتنی خود که حالا 15 کاراکتر جدید به جمع آنها اضافه شده اند گیشه ها را فتح کند.
    از آنجا که تعداد کاراکترها با اضافه شدن این 15 کاراکتر به حدود 30 کاراکتر می رسد. آنها باید با زرنگی تمام هر کدام مدتی کوتاه را روی پرده سینما به خود اختصاص دهند. به همین دلیل فیلمسازان فیلم زمان کمتری را به تعدادی از کاراکترهای قدیمی که برای همه آشنا هستند اختصاص می دادند.
    لی انکریچ کارگردان فیلم از اولین بخش داستان اسباب بازی در تمامی این فیلم ها نقش داشته و به عنوان ادیتور و کارگردان دوم فعالیت کرده، وی برای ساخت سومین فیلم با احتیاط و ظرافت خارجی وارد عمل شد تا همه اقشار جامعه را از کسانی که 15 سال پیش در زمان اکران نخستین فیلم کودک بودند تا کودکان امروز را جلب فیلم خود سازد، ترس از کهنگی و امید به شروعی جدید موضوعاتی هستند که در فیلم جدید مطرح می شوند، اندی صاحب 12 اسباب بازی دو فیلم نخست که حالا در آستانه رفتن به کالج است به این مسئله فکر می کند که باید با این اسباب بازی های قدیمی چه کار کند.
    او سرانجام تصمیم می گیرد آنها را به یک مرکز نگهداری از کودکان هدیه کند از اینجاست که ماجرای هیجان انگیز اما در عین حال دلخراش اسباب بازی ها شروع می شود. در کل 15 کاراکتر جدید به فیلم اضافه شد که اصلی ترین آنها 5 اسباب بازی هستند.
    در قسمت سوم مادر اندی بی خبر از اقدام اندی همه اسباب بازی های او را دور می ریزد و اسباب بازی ها موفق می شوند قبل از اینکه ماموران شهرداری آنها را از داخل زباله ها جمع آوری کنند فرار کرده و سوار ماشین مادر اندی شوند و سر از یک پرورشگاه درآورند جایی که مادر اندی می خواهد مقداری اسباب بازی به عنوان خیریه هدیه دهد.
    در داستان اسباب بازی های 1 و 2 سازندگان فیلم به گونه ای اسباب بازی ها را چیده بودند که اندی رئیس اسباب بازی ها باشد.
    اما در قسمت 3 این وضعیت تغییر می کند. این بار اسباب بازی های او همراه با اسباب بازی های کودک همسایه به مرکز نگهداری کودکان منتقل می شوند.
    طبق داستان فیلم این بار دردسری تازه در انتظار عروسک هاست و باید به هر طریق شده از عهده آن برآیند. در این قسمت هم چند ستاره سینما به جای شخصیت ها صحبت می کنند. تام هنکس به جای وودی کلانتر تیم آلن به جای باز، جان کیوزاک به جای نقش جسی، جودی بنسون در نقش صدای باربی و دان ریکلز و استل هریس در نقش صداپیشگان آقا و خانم سیب زمینی هستند. حال این انیمیشن با شخصیت های جدید اکران شده و مورد استقبال قرار گرفته و صنعت سینمای جهان بار دیگر شاهد انیمیشنی است که به خوبی توانسته این فصل و همزمان با بازی های جام جهانی مورد استقبال قرار گیرد.
    اما در 15 سالی که از عرضه داستان اسباب بازی یک می گذرد پیکسار و هنر انیمیشن سازی هم رشد چشمگیری داشته و قدم در وادی هایی تازه نهاده اند و فقط کاراکترهای داستان اسباب بازی نیستند که تغییر شکل و هویت داده و بهتر و شاید کامل تر از گذشته شده اند. در سال 1995 که فیلم اول روانه بازار شد برای تماشاگران تازگی داشت.
    بیم و ترس و دل نگرانی تهیه کنندگان و احتمالات دیگر بر سر فروش جهانی فیلم حسی از تردید را برای کارگردان و سازندگان فیلم پدید آورده بود.
    اما با فروش 360 میلیون دلاری قسمت اول ساخت قسمت دوم هم تضمین شد و بعد از چهار سال از زمان ساخت قسمت اول قسمت دوم ساخته شد و با فروش 485 میلیون دلاری امید تهیه کنندگان را به ساخت قسمت سوم بیشتر کرد و باعث پایه گذاری انقلاب کارتونی در صنعت سینمای هالیوود شدند و همین عوامل باعث شد تا نسل ها و روال بعدی کارتون سازی و بهتر بگوییم سایر تهیه کنندگان انیمیشنی نیز به دنبال قصه و داستان های متفاوت و شیوه های تازه و نوین در این صنعت سرگرمی سازی باشند.
    البته کمپانی پیکسار تهیه کننده داستان اسباب بازی ها بیش از دیگران در ساخت انیمیشن های کامپیوتری موفقیت داشته و با آثاری چون شرکت هیولاها، وال . ای، up، پیدا کردن نمو، خارق العاده ها و ماشین ها که جملگی خوب و پرفروش بودند استادی خود را به رخ جهان و صنعت سینما کشید. بنابراین لی انکریچ کارگردان اسباب بازی 3 همه موارد فوق را می دانسته و فیلمی که این روزها روانه اکران عمومی کرده دقیقا ملاحظات مورد بالا را داشته است وی می دانسته که مردم مشتاق هستند بدانند که اسباب بازی ها چه سرنوشتی پیدا می کنند و آیا قسمت سوم می تواند کشش و جذابیتی لازم را برای استقبال مردم داشته باشد یا نه؟ و امروز لی انکریچ خوشحال از زمانی 11ساله است که برای ساخت قسمت سوم صرف شده و شیفتگان سینما با استقبال از این قسمت یک خسته نباشید اساسی را برای عوامل فیلم به همراه آورند.
    5- نگاهی به فیلم داستان اسباب بازی 3
    فیلم هایی هستند که به یاری تکنولوژی و ابزار ،دنیای تازه ای می سازند .دنیاهایی که ما به آن ها نیاز داریم و باید باشند تا رنج و دغدغه های مان را همراه شان برون افکنیم .جهانی که می تواند زندگی آدم ها در سیاره های ناشناخته باشد ،حیات پنهان موجودات زیر آب را در بر گیرند یا عالم افسانه ها با تمام جزئیات و رسوم عجیب و غریب شان .مهم این است که نیاز مبرم انسان به افسانه و تخیل ،روز به روز _و اتفاقا به خاطر وجود همین تکنولوژی _افزایش پیدا می کند و در کنارش چهره زشت حقیقت پیش از آن که بتوانیم جلویش را بگیریم به زندگی روزمره مان نفوذ کرده و چاره ای برای تحملش نیست جز رجوع به همان تخیل .
    "داستان اسباب بازی 3" ،به سیاق دو قسمت قبلی اش ،منتها به نسبت پخته و کامل تر ،دست به ساخت چنین دنیای یگانه ای زده و سعی کرده به تناسب رشد قصه اش و با توجه به یک اصل مهم در این سری انیمیشن ها که بر لزوم پذیرفتن "تغییر" و کنار آمدن با "تغییرات" تاکید می کند و به دو مرحله تازه در زندگی اسباب بازی و صاحب شان بپردازد .بزرگ شدن اندی و خداحافظی او با دنیای کودکی (که در سکانس آخر به خوبی پیداست چندان هم آسان نیست و شاید حتی هیچ وقت از ذهن این بزرگ سال آینده پاک نشود ) وکنار آمدن اسباب بازی ها با یک صاحب جدید و این حقیقت تلخ که دیگر به کار آن که دوستش داشته اند نمی آیند .
    یکی از نقاط برجسته اهمیت انیمیشن های داستان اسباب بازی ،فیلم نامه های خوش پرداخت آن هاست .عناصری که قصه را در این سه قسمت از این فیلم به خوبی پیش می برند،هیجان و تعلیق اند که به استخوان فیلم نامه نشسته اند و در تک تک صحنه های فیلم وجود دارند ،البته رعایت اوج و فرودهای قصه و وجود سکانس های دراماتیک فراموش نشده است . غالب فیلم را صحنه های تعقیب و گریز و کشمکش اسباب بازی ها با دنیای اطراف شان تشکیل می دهند .
    بار ها در متونی که به انیمیشن پرداخته اند به این نکته اشاره شده که چطور مرز بین کودکی و بزرگ سالی برداشته می شود و انیمیشن ها به پیوند دهنده دنیای والدین و فرزندان تبدیل می شوند و با هل دادن همه به سمت دروازه های کودکی روح را تلطیف می کنند ، تکرار تمام آن حرف ها دوباره کاری و بیهوده است .
    حالا که می دانیم انیمیشن ها با فیلم های روز دنیا هم سو هستند ،بیاییم در بعدی تازه تر به این محصول به عنوان مدیومی برای امکان طرح مسائلی فکر کنیم که در سینما نمی توانند به این روشنی جواب بگیرند .به عنوان مثال اسباب بازی و صاحبش که استعاره ای از آدم ها و روابط و تغییرات شان هستند .

   دیدگاه های فیلم داستان اسباب بازی های 3

   • u
    Reza ۹ فروردین ۱۳۹۶
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    لطفا یه فیلم یا انیمشین رو که میزارید قسمت های قبل و بعدی رو باهم بزارید بصورت کالکشن قسمت 3 هست قسمت 1و2 نیست یا مثل عصر یخبندان قسمت 1 و 5 هست بقیه نیست اینطور درست نیست اصل مممنون بابت سایت خوبتون
   • b
    badboyseventeen ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    من کلا داستان اسباب بازی ها رو دوست دارم مخصوصا سری جدیدش که میرن خونه ی اون دختر کوچیکه
   • u
    maryam ۹ خرداد ۱۳۹۷
    دیدگاه مفید _spoil :no__
    سینمایی داستان اسباب بازی های ۴ هم هست لطفا اون رو هم بزارید . ممنون
   • u
    aloy ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    چهارش رو هم بزارین دیگه
   • u
    Senatorbigy ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    سلام بسیار عالی بود ولی لطفا قسمت چهارمش رو قرار بدید
   • u
    u_15795764 ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلی قشنگ بود😢
   • u
    u_15663032 ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلی قشنگ بود ولی چرا قسمت 4 نمیاد
   • u
    sajad1385 ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فوق العاده بود! به هیچ وجه از دستش ندید!
   • u
    u_19172061 ۱۸ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خوبه قشنگه
   • u
    Diana ۴ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فوق العاده جذاب
   • u
    u_6772044 ۲ شهریور ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    👍🏻❤️❤️
   • u
    u_4700667 ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    فیلم عالییییییییی❤❤❤❤❤❤💋💋💋
   • u
    u_6423485 ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلى خوب بود مرسى
   • u
    u_10567663 ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    وای خیلی جالبه بعضی از قسمت هاشم خیلی خنده دار ه اخر داستان خیلی خوب تموم میشه
   • u
    u_16340489 ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی بود تشکر میکنم 😊😊🙏🏼
   • a
    arian sss ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    خیلی خوب
   • u
    u_15708470 ۴ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    من که عاشقش شدم😍😘😍😍😘😘
   • u
    u_14499537 ۲ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی بود حتما ببنید
   • u
    u_10807571 ۱ مرداد ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    من خیلی خوشم اومد
   • u
    ایلیا ۳۱ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    ععععععععععععععععععععععععاااااالللللللللیییییییییییییییییییییی
   • u
    u_10807571 ۲۲ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    من خوشم اومد
   • u
    u_10807571 ۲۲ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    من خیلی خوشم اومد
   • u
    u_2865195 ۲۰ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__
    عالی بود
   وب اپلیکیشن فیلیمو را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.
   • برای نصب اپلیکیشن فیلیمو سایت فیلیمو را روی مرورگر سافاری باز کنید.
   • 1- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
   • 2- منوی بازشده را به چپ بکشید و گزینه "Add to home screen" را انتخاب کنید.
   • 3- در مرحله بعد در قسمت بالا روی "Add" یا "save" کلیک کنید.
   باشه
   از نوار پایین مراحل را شروع کنید!
   بیش از 1800
   فیلم، سریال و انیمیشن از سینمای ایران و جهان
   برای استفاده از همه امکانات فیلیمو ابتدا باید وارد شوید.