بیشتر
کارگردان :
تهیه کننده :
در حال بارگذاری

جنگ ستارگان: بیداری نیرو Star wars: Force Awakens

سی سال پس از شکست امپراتوری، کهکشان از سوی "کایلو رن" پلید و گروه "محفل یکم" با تهدید جدیدی روبرو شده است...

برای نشان کردن فیلم ها و استفاده از پیشنهادات ویژه فیلیمو وارد شوید و یا ثبت نام کنید
این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید.
عدم دسترسی
4,37 از 730 رای

پیش نمایش، تصاویر و برش هایی از فیلم

فیلم های مشابه

بازیگران جنگ ستارگان: بیداری نیرو

سایر عوامل فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو

فیلم‌نامه‌نویس

JJ Abrams

فیلم‌نامه‌نویس

Lawrence Kasdan

فیلم‌نامه‌نویس

Michael Arndt

تهیه‌کننده

Bryan Burk

تهیه‌کننده

JJ Abrams

تهیه‌کننده

Kathleen Kennedy

آهنگساز

John Williams

نقدهای فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو

 • منتقد: بخش هایی از نقد فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو

  سری فیلمهای « جنگ ستارگان » موفق ترین و محبوب ترین دنباله های تاریخ سینما هستند، آثاری که در دهه ی هفتاد میلادی توسط جورج لوکاس با مشقت زیاد به مرحله تولید رسیدند. در آن سالها، بسیاری کمپانی های فیلمسازی علاقه ای به ساخت این سری از فیلمها نداشتند و معتقد بودند که تولید چنین فیلم پرهزینه ای آن هم در ژانر تخیلی - فضایی ( آن زمان این ژانر محبوبیت چندانی نداشت ) می تواند سرمایه هر تهیه کننده ای را بر باد دهد. با اینحال جورج لوکاس سرانجام توانست اثر مطبوعش را به مرحله تولید برساند و پس از اکران، به موفق ترین سری فیلمهای تاریخ سینما مبدل کند. اثری که به تنهایی سهم بسزایی در بهبود وضعیت اقتصاد سینماهای ایالات متحده داشت و در بخش های جانبی نیز، اسباب بازی های بسیاری از شخصیت های داستان را به فروش رساند و سبب رونق فروشگاه های بسیاری گردید.  سری فیلمهای « جنگ ستارگان » تاثیر بسزایی در فرهنگ عامه مردم آمریکا نیز داشته اند و بسیاری از ویژگی های فیلم وارد زندگی روزمره مردم شد و رفته رفته به یک فرهنگ متداول تبدیل شد. نکته جالب اینجاست که حتی در بخش سیاست نیز این سری از فیلمها تاثیرگذار بوده اند و به عنوان مثال، رونالد ریگان رئیس جمهور ایالات متحده، در پی ایجاد طرح قانون « ابتکار دفاع استراتژیک » که درباره قابلیت های نظامی فضائی در این کشور بود، نام " جنگ ستارگان " را بر روی این پروژه قرار داد!  اولین سه گانه « جنگ ستارگان » در بین سالهای ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۳ اکران شد و پس از آن، دومین سه گانه در سالهای ۱۹۹۹ الی ۲۰۰۵ با بازیگرانی جدید به سینماها آمد که اگرچه از لحاظ کیفی دچار افت شده بود، اما همچنان محبوب ترین انتخاب مخاطبین سینما بود و به فروشی زیادی دست پیدا کرد. حال پس از گذشت ده سال از اخرین حضور « جنگ ستارگان » بر پرده سینماها، سه گانه جدیدی از این عنوان روانه سینما شده که یک تفاوت بزرگ و محسوس با ساخته های پیشین دارد و آن اینکه اینبار جورج لوکاس تنها به عنوان مشاوره فیلمنامه در پروژه حضور داشته است و هیچ نقش دیگری در ساخته شدن این سه گانه جدید نداشته است. « جنگ ستارگان : نیرو بر می خیزد » را می توان اولین فیلمی از سری فیلمهای « جنگ ستارگان » عنوان کرد که بدون جورج لوکاس ساخته شده است. سازنده قسمت جدید این مجموعه جی جی آبرامز می باشد.

  بیشتر
 • منتقد: بخش هایی از نقد فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو

  از همان لحظه ای که دیزنی خبر ساخت یک سه گانه و چندین و چند فیلم فرعی جدید از مجموعه ی بزرگ و محبوب «جنگ ستارگان» را اعلام کرد، خیلی ها با اطمینان اکران اولین فیلم از این سری تازه را بزرگ ترین رویداد سینمای هالیوود در سال ۲۰۱۵ دانستند و برای رسیدنش لحظه شماری کردند و عده ای دیگر، به سبب عدم حضور جرج لوکاس در متن تولید فیلم یا بعضی موارد دیگر، بیشتر نگران خراب شدن تجربه های به یاد ماندنی شان بودند. این وسط، جی جی آبرامز اثبات شده و جواب پس داده را داشتیم که شاید تعداد پروژه های کارگردانی اش از انگشتان دست فراتر نمی رفت، اما آن قدر با دوباره زنده کردن مجموعه ی «پیشتازان فضا» تبحر و توان خود در خلق آغازهایی مجدد برای مجموعه ای بزرگ را نشان داده بود که سخت می شد باور کرد وقتی سکان هدایت چنین اثر جذاب و پرمخاطبی را در دست گرفته، برنامه ای برای خلق ساخته ای تحسین برانگیز نداشته باشد. افزون بر آن، فیلم در تمام مراحل ساخت توسط اشخاصی توانمند و کاربلد جلو می رفت و اصولا تمام موارد تاثیرگذار بر نتیجه ی نهایی آن، حداقل بر روی کاعذ امیدوارکننده به نظر می رسیدند.

  راستش را بخواهید، شاید اگر صحبت بر سر هر پروژه ی سینمایی دیگری بود، حضور عناصری همچون توانمندی های غیرقابل انکار آبرامز، جلوه های ویژه ی ستایش برانگیز و دیوانه وار، گروه بازیگران جذاب و در نگاه اول خواستنی و از همه مهم تر، عوامل ساخت حرفه ای و پتانسیل بسیار بالای فروش در گیشه ها، برای تضمین موفقیت قطعی اثر کافی به نظر می رسید. اما وقتی حرف از دنیایی عظیم و شدیدا تاثیرگذار با حجم بی پایانی از طرفداران متعصب و جدی به نام «جنگ ستارگان» در میان باشد، پر بیراه نگفته ام اگر ادعا کنم که هیچ یک از این ها نمی توانند به تنهایی راضی کننده باشند و اثر دلخواه همگان را پدید بیاورند. اما با تمام این ها، آبرامز و تیمش، به هیچ عنوان در آفرینش شروعی دیگر برای این دنیای محبوب شکست نخورده اند و در ساده ترین بیان ممکن، فیلمی با رعایت اغلب استانداردهای مورد نیاز را تحویل بینندگان داده اند. اصلا بگذارید پیش از هر چیز خیالتان را راحت کنم که نتیجه ی به دست آمده، شاید در تمام بخش ها بی نقص و اشکال نباشد و عیوب غیرقابل انکار و آزاردهنده ای را یدک بکشد، ولی آن قدر عالی هست که هم دل تهیه کنندگان نگران خود را شاد کند، هم اشک مخاطبان قدیمی و عاشق «جنگ ستارگان» را در بیاورد و هم به جوان ترها دلیلی برای پیوستن به سیل بینندگان مجموعه را بدهد.

  بیشتر
 • منتقد: بخش هایی از نقد فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو

  نامیدن «جنگ ستارگان»(Star Wars) به عنوان یکی از بزرگترین اثرات فرهنگی نیم قرن گذشته ادعای چندان گزافی نیست. اکران «امیدی تازه»(A New Hope) در سال ۱۹۷۷ همچون زلزله ای روی صنعت فیلمسازی تأثیر گذاشت و امواج آن در ابعاد گستردهای منتشر شدند. جرج لوکاس به مدت ۳۶ سال تنها سکاندار «جنگ ستارگان» بود و گرچه گاهی اوقات دریا آرام بود، اما باز این لوکاس بود که باید کشتی اش را در دریاهای طوفانی هدایت میکرد، به خصوص بعد از اکران «تهدید شبح»( The Phantom Menace). اما خواه ناخواه، هر دورانی پایانی دارد و با اکران «نیرو برمیخیزد»( The Force Awakens) وارد مرحله پس از لوکاسِ جنگ ستارگان شدیم. همچون لباس عروسی یک عروس، این آخرین نسخه از این مجموعه، اولین دنباله مستقیم بعد از «بازگشت جدای»(Return of the Jedi) در سال ۱۹۸۳، حائز چیزی قدیمی، چیزی جدید، چیزی عاریه ای و چیزی غمگین و بی امید- در واقع چیزی فراتر از یک چیز عاریه ای- است.  فضای هیجان انگیزی که حول این فیلم ایجاد شده به ندرت در سینمای اخیر دیده شده بود. فقط در روزهای منتهی به افتتاح «تهدید شبح» تمام انواع رسانه های گروهی چنین بررسی همه جانبه ای کرده بودند. از سال ۱۹۹۹ به بعد چندین فیلم «همه پسند» برجسته مانند «هری پاتر»، «ارباب حلقه ها» و چند فیلم دیگر ساخته شده اند، اما هیچیک نتوانسته بودند به مانند اپیزود هفتم «جنگ ستارگان» توجه دنیا را به خود جلب کنند. آفرین به لوکاس برای این که کاری کرد که طرفدارها بیشتر بخواهند. آفرین به تمام محصولات جانبی به خاطر این که این برند را زنده نگه داشتند. آفرین به دیزنی به خاطر این که بهترین بازاریاب ها و تبلیغاتچی ها را به خدمت گرفت. تقاضا برای این فیلم همیشه وجود دارد؛ و همیشه با تبدیل اکران آن به یک رویداد به این تقاضا دامن زده شده است. تماشای «نیرو برمی خیزد» «به عنوان فقط یک فیلم دیگر» حداقل در دسامبر ۲۰۱۵ ممکن نیست. اما، با هدف آنالیز فیلم، می توانم سعیم را بکنم.

  بیشتر

دیدگاه‌های فیلم جنگ ستارگان: بیداری نیرو

 • d darth_vader ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
  خوب بود ولی من اصلا با این ویلین جدیدش (کایلو رن) حال نکردم
 • 7 73921369 ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
  مرسی فیلم خوبی بود ارزش وقت گذاشتنو داشت
 • b Bijan Bahmanin ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
  فیلم خوبی بود ولی اصلا سایت تون آپدیت نمیشه منم فقط به خاطر اشتراک ایرانسل دارم فیلم ها میبینم ولی فیلم ها همه قدیمی هست فیلم زیر نویس بزارید همش که دوبله نمیشه
 • a amirmahdidavoudi100 ۶ بهمن ۱۳۹۵ امتیاز کاربر به فیلم: ۵
  خیلی باحال بودمهشره بهترازاین نمیشه
 • i STAR WARS ۲۷ دی ۱۳۹۵
  من كه خیلى خوشم آمدععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییى بود من از همه رباتاش خوشم امد
 • a ahmadrezaei1998 ۱۱ دی ۱۳۹۵
  سلام من نمیدونم نظرات کاربرا اهمیت داره نداره ؛اصن خونده میشه؟ فیلما قدیمین کسایی که اهل فیلم و سریال باشن اغلب فیلمای موجود اینجارو دیدن .بعد تعداد فیلمایی که اضافه میشن خیلی کمه سعی کنید فیلمای بیشتری قرار بدید به امید اینکه این پیام من رو اعضا گرداننده اینجا بخونن
 • r REZAM64 ۱۹ آذر ۱۳۹۵
  سلام ..عاقو ما چجوری با ایرانسل رو گوشی فیلم ببینیم ..اینجوری ک دخل بسته میاد
 • a AMIRHOSEIN ۱۴ آذر ۱۳۹۵ امتیاز کاربر به فیلم: ۵
  جنگ ستارگان یکی از محبوب ترین فیلم ها بوده است این فیلم از ژانر های زیادی در ژانر گرفته است برای مثال اکشن درام تخیلی و... از فیلمو متشکرم برای این فیلم زیبا امیدوارم که قسمت دوم را در سال های دیگر دوبه فارسی جذاب کرده و رایگان برای ما بگذارند.
 • 2 محمد رضا ۲۹ مهر ۱۳۹۵
  خوب بود ولی سعی کنید فیلم های علمی تخیلی جدید بیشتری بزارید
 • p parmis1244 ۲۲ مهر ۱۳۹۵
  عالی
 • x GHOST ۱۸ شهریور ۱۳۹۵
  چرت بود
 • m mo.aminmirabad ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
  چندان تعریفی نداشت ولی بد نبود
 • m MOH110 ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
  ممنون بسیار فیلم زیبایی بود.
 • m mary_kia ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
  برای مناصلا پخش نمیشه و ارور میاد..
 • 2 22481 ۹ شهریور ۱۳۹۵ امتیاز کاربر به فیلم: ۵
  مرسی فیلیمو،خوب بود
 • c cozet ۸ شهریور ۱۳۹۵
  فک کردم می خوای بگی "منو کامنت همین جوری یه هویی " خخخخخخخخ